Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 14. septembrī notiks ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums, kurā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā izglītības iestādē un tās apkārtnē starptautisko Zaļā karoga balvu saņems 135 Ekoskolas, tai skaitā, mēs – Mārupes novada PII “Zeltrīti”. Vēl 56 skolas saņems diplomu ar Latvijas Ekoskolas nosaukumu.
PII “Zeltrīti” Ekoskolu programmā iesaistījās 2012.gadā un 2017.gadā saņēma augstāko atzinību – starptautiskās Ekoskolas sertifikātu un Zaļo karogu Zaļais karogs ir Ekoskolu atpazīstamības elements – simbols un vides izglītības kvalitātes zīme. Tas tiek piešķirts izglītības iestādēm, kuras ir parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot programmas prasības un apliecina to, ka pirmsskolas izglītības iestāde veiksmīgi iekļaujas Ekoskolu tīklā, īstenojot vides izglītības programmu. Ceļš līdz tam nebija viegls un karogs tiek pieškirts uz vienu mācību gadu, tas ikreiz jānopelna no jauna. Tādēļ esam lepni, ka tas ir izdevies un arī šajā mācību gadā Zaļais karogs plīvos pie mūsu ieejas!
Jaunajā mācību gadā kolektīvs un bērni ir apņēmības pilni cītīgi izzināt un īstenot Ekoskolu programmas tēmu “Skolas vide un apkārtne”.
Ekoskola – tas, mūsuprāt nozīmē:
- pētīt apkārtējo vidi,
- taupīt resursus,
- saudzēt dabu,
- ēst atbildīgi,
- dzīvot veselīgi,
- apzināties savu atbildību,
- informēt citus.
Ekoskolu programma ir plašākā vides izglītības programma Latvijā, kurā šobrīd jau darbojas vairāk nekā 200 izglītības iestāžu – no pirmsskolām līdz augstskolām. Programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns stāsta: “16 gadu laikā kopš programmas sākumiem Latvijā redzam daudzus apliecinājumus tam, cik vērtīgs ir programmā iesaistīto skolu darbs. Vides izglītība ir universāls instruments, kas palīdz veicināt ilgtspējīgu attīstību un attīstīt 21.gs. nepieciešamās zināšanas, prasmes, atbildīgu attieksmi un – pats svarīgākais – motivāciju rīkoties. Ekoskolā skolēns iemācās kritiski domāt, mērķtiecīgi sadarboties un aktīvi iesaistīties savu, kopienas un sabiedrības problēmu risināšanā.”
Arī ņemot vērā jauno kompetenču pieeju mācību saturā, Vides izglītības fonda nākotnes mērķis ir pilnveidot pedagogu prasmes izmantot Ekoskolu programmu, lai attīstītu skolēnu caurviju prasmes un sasniegtu nepieciešamos mācību jomu rezultātus.