Vētras apkaimei raksturīga privātmāju apbūve, šeit, laikam ejot, autoceļa Mārupe–Jaunmārupe pakājē mājvietu atraduši lieli novada uzņēmumi, plešas plaši labības lauki un ainaviskas zirgu ganību vietas, te atradīsi arī Medema purva jauno labiekārtoto taku, kur slēpjas arī Mārupītes izteka.
Vētras ir vieta, kur daba mijiedarbojas ar cilvēku un apliecina cilvēka spītu - radīt, attīstīt un vēlmi dzīvot, jo vēl pirms vairākiem gadu desmitiem liela daļa apkaimes teritorijas bija kūdras derīgo izrakteņu ieguves vieta un pļava. Vētras kā ciems nodibināts 2014. gadā, un teritorijas apbūve turpinās arī patlaban.
Apkaimē atradīsi vienu no novada lielākajām un mūsdienīgākajām pirmsskolas izglītības iestādēm “Mārzemīte”, kas savas durvis izglītojamajiem vēra 2016. gadā un tajā ik gadu zinības gūst aptuveni 270 audzēkņu. “Mārzemītē” ir gaišas un labiekārtotas grupu telpas, liela sporta zāle, plašs foajē dažādiem pasākumiem, mūzikas kabineti, atsevišķa ēdamzāle, labiekārtoti kabineti atbalsta personālam, kā arī plaša, apzaļumota un skaista āra teritorija ar labiekārtotu un ergonomisku rotaļu laukumu. Ēkas kopējā platība ir 3671,72 m2, kopējā zemesgabala platība ir divi hektāri. Novērtējot vides izglītības un aizsardzības nozīmi, no 2017. gada “Mārzemīte” aktīvi iesaistās Ekoskolu programmā. Veidojot izpratni par vidi, saistot to ar visām mācību jomām, bērniem tiek nostiprinātas 21. gadsimta caurviju prasmes, veidojot attieksmi un vērtības, interesi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.
Laika posmā no 2017. gada rudens līdz 2018. gada vasarai Rožu ielas un Vecā Mārupes ceļa (C-6) pārbūves ietvaros tika izbūvēts ļoti gaidīts gājēju un velosipēdistu celiņš ar apgaismojumu, kas savieno Mārupes ciemu ar Jaunmārupi. Piecus kilometrus garais gājēju un velosipēdistu celiņš sākas pie pirmsskolas izglītības iestādes “Mārzemīte”, šķērso Jaunmārupes viaduktu, ļaujot gājējiem un velobraucējiem pārkļūt pāri A5 Rīgas apvedceļam (Salaspils—Babīte), un Loka ceļu, ievedot Jaunmārupes ciema teritorijā. Katru dienu te vērojama aktīva gan gājēju, gan velobraucēju kustība, kas var izbaudīt Vētras apkaimes ainiņas.
Vētras teritorijā atrodas arī Medema purvs, kas ir jaunākais mūsu novada tūrisma galamērķis. Lai radītu iespēju sabiedrībai aktīvi pavadīt brīvo laiku dabā, izzinot purvu ekosistēmu, 2023. gadā īstenots projekts “Pastaigu takas labiekārtošana Medema purvā”. Projektā izveidota 1,3 kilometrus gara pastaigu taka ar vairākiem labiekārtojuma elementiem – īpaša dizaina soliem, tiltiem, uzziņas informācijas stendiem, kā arī foto rāmi, lai iemūžinātu rāmo purva ezeriņa ainavu. Mitrāju šķērsošanai vienā no takas posmiem izbūvēta 230 metru gara koka laipa. Visā takas garumā uz kokiem atzīmētas marķējuma zīmes baltā un dzeltenā krāsā, kas palīdz orientēties maršrutā.
Abpus autoceļam P132 Mārupe–Jaunmārupe kādreizējo kūdras ieguves vietu teritorijās mājvietu atraduši tādi novada lielie uzņēmumi kā SIA “Kreiss”, SIA “Doka”, SIA “Beweship”, “Polipaks NT” un citi. Savukārt Medema purva pakājē atradīsi arī vienu no zināmākajām aktīvās atpūtas vietām – “JIP Mārupīte”, kas atpūtniekus un ūdens prieku cienītājus pulcē no malu malām.
Tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta aģentūra