No 25. līdz 31. martam četri Mārupes novada Skultes sākumskolas pedagogi – Irina Nikolajeva, Ingrīda Pupiņa, Nora Nukse un Antra Graudupe – piedalījās “Erasmus+” kursos “Māksla migrantu, bēgļu un nelabvēlīgā situācijā esošo iedzīvotāju iekļaušanai” Itālijas pilsētā Florencē.
Kursos skolotājas iepazina mākslas terapiju kā līdzekli iekļaujošai izglītībai. Kursu vadītāja bija Florences mākslas akadēmijas pasniedzēja un direktore Monika Ogaza (Monica Ogaz), kas divpadsmit pedagogu grupu iepazīstināja ar Florences vecpilsētu, savu mākslas skolu un personīgo darbnīcu.
Mūsu kursā tika pārstāvētas piecas valstis – trīs pedagogi bija no Polijas, pa diviem pedagogiem no Vācijas un Rumānijas, viens pedagogs no Kipras un mēs, četri pedagogi, no Latvijas. Prezentējām Mārupes novadu, savu valsti un skolu, iepriecinot starptautiskās grupas dalībniekus ar mūsu novada produkciju un Latvijas kultūras simboliem – “Lāču” rupjmaizi, jāņusieru, “Pērnes” čipsiem, karamelēm dzintara izskatā.
Nodarbības notika katru darbdienu. Saziņas valoda kursos bija angļu, un tas bija grūti un interesanti vienlaikus. Darbojāmies gan pāros, gan lielākās grupās, klausījāmies lekcijas, analizējām video informāciju.
Nodarbībās iepazinām dalībnieku valstu pieredzi, klausoties viņu stāstījumu, veicot kursu vadītājas uzdevumus, skatoties katras skolas veidotās prezentācijas. Klātesošajiem radās padziļināta interese par mūsu Dziesmu un deju svētkiem un Brīvdabas muzeju.
Interesanti šķita iejusties savu skolēnu lomās un arī pašām veikt dažādus uzdevumus, lai pētītu sevi un saprastu citus. Katras dienas sākumā guvām teorētisku ieskatu mākslas pasaulē, ko turpinājumā radījām pašas praktiski. Gremdējoties domās un atmiņās, daloties ar savām idejām un apspriežot tās mainīgās grupās, pildījām dažādu veidu uzdevumus. Meklējām atbildes interneta vietnēs, aplicējām, zīmējām, vērojām pieminekļus, attēlojām tos mūzikā un teātra mākslā.
Pēc nodarbībām katru dienu apmeklējām pasaulslavenos muzejus, tai skaitā Ufici galeriju (Galleria degli Uffizi), Santa Kroče (Santa Croce) baznīcu, Mediči kapelu (Cappelle Medici) ar pusdārgakmeņu relikvijām un interjeru, Mikelandželo laukumu ar slaveno Dāvida skulptūru, Mediči dzimtas pilis – Palazzo Vecchio un Pitti. Apskatījām ievērojamākos arhitektūras pieminekļus Florencē un Pizā. Braucām ekskursijā uz Kjanti (Chianti) kalnaino apgabalu, kur iepazinām vietējo zemnieku produkciju – vīna darītavas, olīveļļas un balzamiko etiķa ražotnes.
Jūtamies ļoti priecīgas un gandarītas par doto iespēju piedalīties šāda veida mācību procesā, kas mūs bagātināja, iedvesmoja un motivēs tālākam darbam.
Antra Graudupe