Sabiedrība

NVA aicina uz tiešsaistes tikšanos par darba iespējām LATVIJAS SOS Bērnu ciemata Asociācijā

05.11.2024.

13. novembrī no plkst. 13.00 līdz 14.30 ZOOM vietnē  Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ikvienam interesentam piedāvā iespēju tikties ar LATVIJAS SOS Bērnu ciemata Asociāciju. Dalībniekiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus Asociācijas pārstāvjiem un iepazīties ar audzinātāja/mentora amata raksturojumu.

Kas ir Latvijas SOS Bērnu ciematu Asociācija? 

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir labdarības organizācija, kas kopš 1997. gada veido un atbalsta SOS ģimenes bērniem, kas palikuši bez savu vecāku gādības, kā arī SOS ģimeņu atbalsta centros palīdz ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijās, un meklē, apmāca potenciālos un atbalsta esošos audžuvecākus, adoptētājus, aizbildņus un viesģimenes. Asociācijas galvenais mērķis ir radīt drošus un labvēlīgus apstākļus bērna attīstībai un to darīt, ievērojot bērna individuālās vajadzības un tiesības. 

Sīkāka informācija par Asociāciju un tās sniegtajiem pakalpojumiem pieejama mājaslapā - Kas ir SOS bērnu ciemati?

 Kopš 2023.gada Asociācija īsteno inovatīvu pakalpojumu “Individuāla sociālās rehabilitācijas programma jauniešiem ar uzvedības traucējumiem”.

Šobrīd tiek meklēti audzinātāji/mentori

Par Programmu:

Sociālās rehabilitācijas programma ir veidota bērniem, kuriem ir ilgstoša kompleksas traumas pieredze, kas var izpausties dažādu uzvedības traucējumu veidā, atkarībās, ar grūtībām iekļauties izglītības procesā, nespēju vai ierobežotu spēju dzīvot grupā. Līdz šim sniegtais atbalsts vai pakalpojumi nav snieguši gaidīto rezultātu un uzlabojumus.  Lielai daļai šo bērnu nav piemēroti pakalpojumi grupā, jo viņiem nepieciešama nedalīta uzmanība un individuālā pieeja. Šādu pieeju var nodrošināt specializēti pakalpojumi vai programmas, kas saistītas ar vides maiņu un kompleksu pieeju bērna vajadzību risināšanai.

Bērni:

Bērni, kas tiek iesaistīti programmā, ir vecumā no 11 līdz 16 gadiem ar uzvedības traucējumiem un socializēšanās grūtībām (t.i. nespēja vai ierobežota spēja dzīvot grupā), kas nemainās ilgākā laika periodā un, kuriem nepieciešama individuāla ilgstoša sociālā rehabilitācija.

Visā Programmas īstenošanas gaitā būtiska nozīme ir bērna iesaistei, līdzdalībai, bērna viedokļa uzklausīšanai un ņemšanai vērā. Programmas ietvaros tas nozīmē pastāvīgas sarunas un diskusijas ar bērnu, viedokļu saskaņošanu, pārrunāšanu un ikdienas procesu plānošanu saskaņā ar bērna pausto vēlmi un interesēm (cik tālu tas nav pretrunā ar bērna un citu iesaistīto pušu drošību, ētiku u.tml.). Aktīva komunikācija, dažādu redzējumu, uzskatu paušana, īpaši dodot telpu bērnam, mudinot viņu paust savu viedokli un,  cik iespējams, to ņemt vērā, ir viens no Programmas pamatprincipiem.

Komanda:

Speciālisti, kuri ir piesaistīti visā Programmas sniegšanas laikā: sociālais darbinieks, audzinātājs/mentors, skolotāja palīgs, psihiatrs, audzinātāju supervizors, klīniskais psihologs.

Vieta:

Programmas īstenošanas vietas izvēle ir būtisks nosacījums Programmas sekmīgai norisei. Būtiski, lai Programmas īstenošanas vieta atšķirtos no bērna ierastās vides, jo tieši vides maiņa ir viens no Programmas priekšnosacījumiem.

Plānotā Programmas īstenošanas vieta: lauku māja, vai saimniecība, kas atrodas pēc iespējas lielākā attālumā no apdzīvotām vietām, sabiedriskā transporta infrastruktūras un citiem iespējamiem “kairinātājiem”. Tā var būt audzinātāja dzīves vieta arī īrēta mājvieta.

Sīkāka informācija par programmu - Individuālā sociālās rehabilitācijas programmā bērniem.

Pieteikumu uz tikšanos klātienē meklē ŠEIT

Nodarbinātības valsts aģentūra