Sabiedrība

Erasmus+ projekta “Dari inovatīvi. Rīkojies atbildīgi. Cieni citādo” noslēgums seminārs

02.12.2024.

27. novembrī kolēģi no Mārupes, Rīgas un vairākiem citiem Latvijas bērnudārziem, kā arī VIAA (Valsts izglītības attīstības aģentūras) un Mārupes novada pašvaldības IKSP pārstāvji, seminārā varēja iepazīties ar PII “Zeltrīti” pieredzi Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 1 (KA 1) skolu sektora projektā "Dari inovatīvi. Rīkojies atbildīgi. Cieni citādo" Nr.2023-1-LV01-KA122-SCH-000129842.

Semināru atklāja PII “Zeltrīti” vadītajā Iveta Jirgensone un visus ar dziesmu sveica mūsu mazie audzēkņi. Projekta koordinatore, PII “Zeltrīti” izglītības psiholoģe Diāna Putniņa iepazīstināja ar projekta, kas veidojies kā loģisks turpinājums mūsu iepriekšējiem izglītības projektiem, rašanos pēc darbinieku aptaujas par vajadzībām, aktualitātēm, interesēm pusgadu pirms projekta pieteikuma iesniegšanas, kam sekoja projekta komandas izveide un aktīvs darbs pie pieteikuma izstādes un mobilitāšu sagatavošanas.

Projekts ilga 18 mēnešus (no 01.06.2023. līdz 30.11.2024.), tajā piedalījās 15 dalībnieces bez iepriekšējas izglītības projektu pieredzes un 6 dalībnieces ar pieredzi, kuru mērķis bija apgūt jaunas mācību metodes par vides un indivīda mijiedarbību, kas veicinātu bērnu izpratni, sekmētu atbildīgu attieksmi un rīcību pret vidi un savu veselību, jo “Zeltrītos” veiksmīgi aizsāktai Ekoskolu programmai iztrūka starptautiskas dimensijas, projekts deva iespēju arī paaugstināt darbinieku profesionālo kvalifikāciju saistībā ar iekļaujošas izglītības nodrošināšanu mācību procesā.

Seminārā projekta dalībnieces dalījās savā pieredzē par piedalīšanos strukturēto kursu un darba ēnošanas mobilitātēs, kas notika 9 dažādos braucienos uz Spāniju, Itāliju, Franciju, Grieķiju (2 braucieni), Turciju, Slovēniju un Kipru. Viens no īpašākajiem izaicinājumiem projektā bija “zaļais brauciens” uz Horvātiju, kurā četras kolēģes devās ar personīgo auto! Visus stāstus papildināja vizuālas ilustrācijas gan fotoattēlu veidā, gan atvesto materiālu vai projektā iegūtās iedvesmas rezultātā radītu metodisko spēļu veidā, kas tiek jau izmantotas ikdienas nodarbībās.

Projekta ieguvumi:

  • Latvijas, Mārupes novada un PII “Zeltrīti” atpazīstamība;
  • uzlabotas pedagogu svešvalodu zināšanas;
  • paplašināts priekšstats par iekļaujošo izglītību t.sk. darbs ar apdāvinātajiem bērniem;
  • iepazītas un apgūtas jaunas darba metodes un idejas darbam vides izglītībā kā Ekoskolai;
  • apzināts kopīgais un atšķirīgais dažādu valstu izglītības sistēmās;
  • pilnveidotas komandas darba prasmes, kritiskā domāšana, problēmu risināšanas un prezentācijas prasmes;
  • iepazīta apmeklēto valstu kultūra un tradīcijas;  
  • gūts priekšstats, kā Francijā strādā skola, brīva no mobilajiem tālruņiem (līdz 6. klasei);
  • izmantojot School Education Gateway, European School Education Platform, sociālos tīklus un privātos kontaktus veiksmīgi atrasti sadarbības partneri. Pedagogi no Itālijas Pinerollo Pirmsskolas/skolas un Francijas Žana Bārta bērnudārza jau apmeklēja PII “Zeltrīti” šopavasar, nākotnē plānota sadarbība ar bērnudārziem no Larošelas (Francija) un Pjemontes reģiona (Itālija), kā arī Kavoras (Itālija). Sadarbībā tika un tiks iesaistītas arī citas Mārupes novada izglītības iestādes.

Mūsu pedagogi dalījās pieredzē ne tikai par līdzīgo un atšķirīgo apmeklēto valstu izglītības sistēmām, bet arī par to, kā šādi izglītības projekti bagātina gan profesionālo izaugsmi, gan palīdz sagatavoties turpmākam darbam izglītības jomā. Viņas runāja arī par personīgajiem izaicinājumiem, piemēram, kā pārvarēt bailes no lidošanas vai augstuma un svešvalodas lietošanas – šie izaicinājumi kļuva par nozīmīgu daļu no viņu projekta ceļojumu pieredzes, palīdzot attīstīt pārliecību par sevi un gatavību nākamajiem izaicinājumiem. Pēc prezentācijām stāstīto varēja vēlreiz atsaukt atmiņā izstādē, kurā par katru projekta aktivitāti bija sagatavots īss apraksts un fotokolāža.

Kā semināra noslēgumā uzsvēra tā dalībnieki, šī projekta aktivitātes ir bijušas ļoti dažādas, katra brauciena pieredze arī, bet kopumā šie stāsti iedvesmo uzdrīkstēties! Gandrīz katrs klausītājs arī uzsvēra savus ieguvumus no dzirdētā – kādam saistoša un iedvesmojoša šķita informācija par dabas pedagoģiju un Ekoskolu konceptu, citai skolotajai - “bērnudārzs bez rotaļlietām” vai “klusā sarunāšanās”.

Projekts ir lielisks piemērs tam, kā starptautiskā sadarbība veicina mūsu izglītības kvalitāti un jaunu redzējumu par to, kā mēs mācām un mācāmies! Ceram, ka iedvesmojām arī savus viesus iesaistīties Erasmus+ vai citos izglītības projektos.

Erasmus plus seminārs PII "Zeltrīti"Erasmus plus seminārs PII "Zeltrīti"Erasmus plus seminārs PII "Zeltrīti"
Erasmus plus seminārs PII "Zeltrīti"Erasmus plus seminārs PII "Zeltrīti"Erasmus plus seminārs PII "Zeltrīti"
Erasmus plus logo

 

PII “Zeltrīti”