Velomaršruts "Senā Mazcena"
Velomaršruts sākas pie Švarcenieku muižas, kur tas Tevi aizvedīs izzinošā maršrutā pa Jaunmārupes apkārtni, ļaujot iepazīt senās apkārtnes mājas, to cilvēku dzīves stāstus un vēsturiskos notikumus. Maršruts ieved arī Dzilnuciema teritorijā.
Velomaršruta grūtības pakāpe ir vidēja, tā garums ir aptuveni 22 km un tas ved gan pa asfalta, gan arī pa zemes ceļiem.
Maršruts ir sadalīts 2 daļās - zaļās krāsas posms ir galvenā velomaršruta daļa, savukārt dzeltenās krāsas posms ir maršruts brīvajam laikam.
Maršruta idejas autore, Mārupes novada vēstures entuziaste Gunta Lielkāja, maršruta sagatavošanai dalījusies ar gadu gaitā apkopoto informāciju par Jaunmārupes apkārtnes seno novada māju cilvēku dzīves gaitām.
Iepazīsti Piņķu apkārtni!
Maršruts piemērots aktīviem velobraucējiem, kam interesē Piņķu un apkaimes vēsture.
Gan maršruta sākumpunkts, gan beigu punkts ir Piņķu Sv. Jāņa (Nikolaja) evaņģēliski luteriskā baznīca. Velobrauciena laikā iespējams apskatīt Latvijas Brīvības cīņu Piņķu kaujas pieminekli, Salienas golfa kompleksu, Babītes ezeru un polderus, Božu ūdenskrātuvi, Beberbeķu vācu karavīru kapus, Piņķu ūdenskrātuvi un vēl daudz ko citu.
Pēc grūtības pakāpes maršruts tiek raksturots kā vidēji grūts. Tā aptuvenais garums ir 40 km.
Uz Beberbeķu dabas parku un Piņķiem!
Maršruts piemērots velobraucējiem, kam interesē sportisks brauciens un nozīmīgu Pierīgas vēstures un dabas objektu iepazīšana.
Gan maršruta sākumpunkts, gan beigu punkts ir Babītes dzelzceļa stacija. Velobrauciena laikā iespējams apskatīt Beberbeķu dabas parku, Skultes lidmašīnu, Piņķu apkārtni, Piņķu Sv. Jāņa (Nikolaja) luterāņu baznīcu un vēl daudz ko citu.
Velomaršruta grūtības pakāpe tiek raksturota kā viegla līdz vidēji grūta. Aptuvenais garums ir 20 km un ietver Babītes, Piņķu un Skultes teritorijas.
Ceļā uz Balto kāpu!
Maršruts piemērots velobraucējiem, kam interesē salīdzinoši nelieli sportiski izbraucieni, vienlaicīgi apskatot interesantus dabas objektus un kultūras pieminekļus.
Gan maršruta sākumpunkts, gan beigu punkts ir Babītes dzelzceļa stacija. Velobrauciena laikā iespējams apskatīt Lielupi, Slepera purvu, Balto kāpu, Bolderājas - Priedaines kalnu grēdu, Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavu „Babīte” un vēl daudz ko citu.
Velomaršruta grūtības pakāpe tiek raksturota kā viegla. Aptuvenais garums ir 22 km.
Gar Babītes ezera ziemeļu krastu!
Maršruts piemērots aktīviem velobraucējiem. Tas ved gar Babītes ezera ziemeļu krastu, kas ieskauts dambjos un polderu pļavās. Maršruts būs vienlīdz interesants vēstures izzinātājiem un dabas vērotājiem, jo polderu pļavās ganās stirnas, bet uz apkaimes kokiem un krūmiem redzamas bebru zobu pēdas.
Velomaršruta grūtības pakāpe tiek raksturota kā vidēji grūta līdz grūta. Tā aptuvenais garums ir 40 km.
Pa latviešu strēlnieku cīņu vietām. Ziemassvētku kaujām 100!
Maršruts piemērots sportiskiem velobraucējiem, kam patīk aktīvu dzīvesveidu un sportu apvienot ar sava un citu novadu vēstures izziņu.
Gan maršruta sākumpunkts, gan beigu punkts ir Piņķu centrs. Velobrauciena laikā iespējams apskatīt Piņķu Sv. Jāņa (Nikolaja) evaņģēliski luterisko baznīcu, Latvijas Brīvības cīņu Piņķu kaujas pieminekli, Cenu tīreli, Ziemassvētku kauju piemiņas vietas un vēl daudz ko citu.
Velomaršruta grūtības pakāpe tiek raksturota kā vidēji grūta līdz grūta. Maršruta aptuvenais garums ir 56 km.
Gar Babītes ezera dienvidaustrumu krastu!
Maršruts piemērots aktīviem velobraucējiem, kurus nebaida brauciens pa apvidus ceļiem, kā arī tiem, kam interesē putnu un dabas vērošana.
Gan maršruta sākumpunkts, gan beigu punkts ir Piņķu centrs. Velobrauciena laikā iespējams apskatīt Piņķu Sv. Jāņa (Nikolaja) evaņģēliski luterisko baznīcu, Babītes ezeru un polderus, Babītes Sv. Annas luterāņu baznīcu un vēl daudz ko citu.
Velomaršruta grūtības pakāpe tiek raksturota kā vidējas grūtības. Tā aptuvenais garums ir 20 km.
Maršruts - Senās novada mājas un varoņi
Mārupes novada vēstures maršruts, kuru aicinām iepazīt ar kājām, velo vai auto, tapis rūpīgi pētot un apkopojot vēstures materiālus par novada senajām ēkām un cilvēkiem. Maršruts ir 20 km garš un aptver Mārupes un Vētru ciema teritorijas.
Ikdienā iespējams neizdodas pamanīt, ka starp novada jaunajām būvēm vietām vēl saglabājušās senās mājas un viensētu pudurīši. Vēl interesantāk kļūst, ja rodas iespēja uzzināt par cilvēkiem, kas tajās dzīvojuši un veikuši nozīmīgus darbus novada un Latvijas valsts labā.
Maršruta idejas autore, Mārupes novada vēstures entuziaste Gunta Lielkāja maršruta sagatavošanai dalījusies ar gadu gaitā apkopoto informāciju – tekstiem un attēliem par 23 novada ēkām un to iemītniekiem, kuri visi saņēmuši Latvijas vai pat ārvalstu apbalvojumus par darbu un drosmi.
Marķēts velomaršruts Nr.114 – Mārupes novada dabas vērtību velomaršruts
Mārupes novada dabas vērtību velomaršruts tapis projekta „Vietējo dabas vērtību apzināšanas pasākumi Mārupes novadā” ietvaros. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds un Mārupes novada Dome. Maršruta ceļā iespējams iepazīt novada dabas vērtības – dižkokus un mazupītes, kuras iekļautas velomaršrutā, turklāt pie objektiem uzstādīti izglītojoši informācijas stendi ar velomaršruta karti.
Dabas vērtību velomaršruta garums ir 32,64km, no tā 15,8km ir smilšu segums un 17,24km asfalts. Maršruta ceļā ir apskatāmas 8 dabas vērtības: 3 mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupe, kā arī 5 dižkoki – 4 dižozoli pie Mārupes vidusskolas un viens dižbērzs Bebru ielā pie mājām “Zālīši” – Zālīšu dižbērzs. Maršrutā iekļauti arī citi Mārupes novada dabas objekti un tūristu piesaistes vietas, kopā ietverot 29 apskates objektus. Lejuplādēt maršruta failu un velomaršruta bukletu.
Velomaršruts Nr.1 – “Mārupes lielais un mazais loks”
Mārupes lielais un mazais loks ir piemērots vienkāršiem vakara vai brīvdienu veloizbraucieniem individuāli vai kopā ar draugiem vai ģimeni, kā arī viesiem, kas vēlēsies Mārupi iepazīt vairāk. Velomaršrutā ir iespēja iepazīt dzīvīgo Mārupes novada centru, jaunos dzīvojamos kompleksus, Mārupes BMX trasi un vienkārši izbaudīt braucienu pa mazajiem Mārupes celiņiem. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.2 – “Mārupe – Jaunmārupe”
Tās īstās un labākās lietas atrodas tepat. Velomaršruts brīvā laika pavadīšanai un skaistāko vietu apskatei te pat Mārupē un Jaunmārupē. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.3 – “Mārupe – Beberbeķu dabas parks”
Unikāls maršruts, kas ved gar Lidostas “Rīga” skrejceļu, kur paveras iespējas no tuvuma novērot lidmašīnu satiksmi. Maršruts aizvedīs uz Beberbeķu dabas parku, tā unikālo priežu audzi, kāpām un Beberbeķu ezeru lieliskai atpūtai pie dabas. Tālāko maršrutu var turpināt arī uz Jūrmalu izbraucot uz populāro veloceliņu „Rīga-Jūrmala”. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.4 – “Mārupe – lidosta “Rīga”"
Uz lidostu var doties ne tikai, lai brauktu tālākā ceļojumā, bet arī lai iepazītu vienīgo Baltijā un vienu no lielākajiem visā Eiropā aviācijas muzeju, atpūstos pie vietējā karjerā un apskatītu lidostu „Rīgu” no malas, bez steigas un koferiem. Pa ceļam iespēja apskatīt vietu, kur savulaik bijusi Bērēnu fon Rautenfeldu dzimtas vecā Bieriņmuiža (Lindenruh) – medību pils, tagadējo Mārupes vidusskolas veco korpusu. Par vietas senatnīgumu atgādina dižozolu stādījumi. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.5 – “Mārupīte – Māras dīķis”
Laika gaitā Mārupītes gultne ir piedzīvojusi daudz pārmaiņu, cilvēks vienmēr ir centies to pieskaņot savām vajadzībām, taču tās tecējums nav zudis. Mārupīte ir iedvesmojusi daudzus māksliniekus un tā savā ziņā ir veidojusi tagadējo Mārupes novadu. Mārupīte ir Daugavas kreisā krasta pieteka. Tā iztek no Meduma purva rietumu daļas Mārupes novadā un ietek Daugavā Rīgas pilsētas teritorijā. Senāki avoti vēstī, ka Mārupīte un Māras dīķis savu nosaukumu ieguva 13.gs. saistībā ar tā laika Rīgas aizbildni Svēto Mariju. Vēlāk no Mārupītes nosaukuma 1925.gada 3.augustā Mārupes novads ieguva savu vārdu. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.6 – “Jaunmārupes loks”
Jaunmārupes loks ir piemērots vienkāršiem vakara vai brīvdienu velobraucieniem individuāli vai kopā tuvajiem, kā arī viesiem, kas vēlas Jaunmārupi iepazīt vairāk. Iespēja apskatīt vietu, kur tiek audzēti tik populārie un garšīgie Mārupes gurķi un tomāti. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.7 – “Jaunmārupe – Božu ūdenskrātuve”
Velomaršruts piedāvā izbaudīt skaistākās Jaunmārupes ainavas – zirgu ganības, golfa kluba plašumus, priežu meža celiņus un nokļūt pie Božu ūdens krātuves, kur pavadīt savu brīvo laiku pie ūdens. Šeit būs piemērota vieta piknikam un vasarīgām peldēm. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.8 – “Jaunmārupe-Cenas tīrelis”
Velobrauciens uz Latvijā otru lielāku purvu – Cenas tīreli! Šī ir mierpilna vieta, kur izbaudītu klusumu un dabas skaņas. Cenas tīrelis ir īpaši aizsargājama teritorija – dabas rezervāts, kurā sastopamas 50 Latvijā un Eiropā īpaši aizsargājamas augu un dzīvnieku sugas. Tīreļa teritorijā ir izveidota 5km gara speciāla taka uz laipām. No 6m augstā torņa ir iespējams redzēt Skaista ezeru. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.9 – “Mārupe – Melnā ezera purvs”
Velomaršruts ekstremāliem riteņbraukšanas cienītājiem uz Melnā ezera purvu. Daļa maršruta ved gar Medema purvu un Stūnīšu ezeriem, kur iespējams izbraukt bijušā kūdras dzelzceļa trasi. Melnā ezera purvs ir dabas liegums un „Natura 2000” aizsargājamā teritorija. Tajā konstatētas 13 aizsargājamas putnu sugas. Melnā ezera purvs ir nozīmīga putnu ligzdošanas un migrācijas vieta. Lejuplādēt maršruta failu
Velomaršruts Nr.10 – „Mārupe – Baloži”
Velomaršruts uz Baložiem, vietu, kura veidojusies attīstoties kūdras izstrādei, kuru intensīvi sāka apgūt 20.gs. 50.-70. gados. Baložos ir apskatāma unikālā bumbu patversme, mūku kalns, no kura paveras labs skats uz Rīgu, kā arī iespēja atpūsties pie Titurgas ezeriņa. Lejuplādēt maršruta failu