Izglītība

Mārupes novadā aizvadīta lekcija par aukstumpeldēšanu, kas nu jau kļuvusi teju par modes lietu

05.10.2020.

30. septembra pievakarē Biznesa Vēstniecībā pulcējās prāvs interesentu loks, jo aukstumpeldēšana nu jau kļuvusi teju par modes lietu... Birgita Mironova no “Ledus skolas” dalījās ar lieliskiem ieteikumiem, kā uzsākt aukstumpeldes, kā pareizi sagatavoties un doties ledainajā ūdenī, rādīja dažādus vingrinājumus un stāstīja daudz piemērus no dzīves par aukstumpeldēšanas vispārīgo pozitīvo ietekmi uz fizisko un emocionālo veselību. Tomēr noteikti pats primārākais ir pašsajūta, veselības stāvokļa kritisks izvērtējums un pakāpeniskums, lai nenodarītu sev pāri.

peldetaji

Kādi ir aukstumpeldētāju ieguvumi?

  • Vispārīgi uzlabojās veselības stāvoklis
  • Augsts enerģijas līmenis
  • Spēja sevi mobilizēt kritiskās situācijās
  • Sevis piespiešana, kas norūda pašdisciplīnu
  • Bauda
  • Dzīves kvalitāte iegūst jaunas šķautnes

Ja vēlies sākt, kas ir pats būtiskākais, ko ņemt vērā?

Rūdīšanos jāuzsāk mēreni un pakāpeniski, piemēram uzturoties vēsā gaisā, vēdinot telpas, rīvējoties ar vēsu dvieli, staigājot ar basām kājām, dodoties aukstā dušā, rīvējoties ar sniegu un citos veidos ievērojot mērenību eksperimentēt ar aukstuma un siltuma līdzsvarošanu ikdienā. Nākamais būtiskais solis ir iemācīties dziļi un lēni elpot izmantojot diafragmu, jo tieši šis elpošanas veids ir svarīgs elements, lai sevi sagatavotu peldei. Tālākais jau ir specifiska sagatavošanās peldei – ērts un silts apģērbs, ko uzvilkt pēc peldes, termo čības, paklājs, uz kura nolikt mantas, cepure, dvielis un silta tēja. Zelta atslēga, kā teica Brigita Mironova ir: “Situmiņš pirms un siltumiņš pēc”. Kā arī optimālais ilgums ūdenī ir 1 minūte, bet arī tas atkarīgs no individuālām sajūtām, lai ķermenis pierastu vēlams peldes atkārtot ne retāk kā 1 reizi nedēļā.

Ja vēlaties pamēģināt, bet vienam tomēr grūti saņemties, tad visas ziemas garumā svētdienas plkst. 12.00 “JIP Mārupīte” peldvietā pulcējās “Mārupes aukstumpeldētāji”, kur gaidīts būs katrs interesents.

Kāpēc to nedarīt? Tam jau atradīsies ļoti daudz iemeslu, jo visērtāk ir atrasties komforta zonā. Bet atceroties to, ka jebkura attīstība un izrāviens rodas tieši ārpus komforta zonas – ir vērts pamēģināt!

 

Lekcija norisinājās projektu konkursa "Mārupe mūsu mājas 2020" ietvaros to finansēja Mārupes novads un  organizēja Elīna Puncule sadarbībā ar Biznesa Vēstniecību.

mmm