Novembra naktīs pie debesīm parādās tik spožas zvaigznes, ka atkāpjas tumsa… Jo cilvēku prātos ataust 1918. gada 18. novembris – brīvības elpa, lepnums par savu drosmi un uzdrīkstēšanos. Novembris – piemiņas un atceres laiks, kad iededzam svecītes un piemiņas vietās noliekam ziedus.
Mārupes novada pašvaldības izglītības iestādēs Patriotu mēnesis noritēja ļoti aktīvi un radoši.
Babītes vidusskolā no 11. līdz 15. novembrim norisinājās Lāčplēša dienai veltīts 1.–3. klašu skolēnu pasākums “Gaismas ceļš”, 3. klašu skolēniem – lāpu gājiens. 7.–9. klašu skolēni piedalījās konkursā “Izzini Latviju”, atraktīvi apliecinot savas zināšanas par Latvijas vēsturi un kultūru. Godinot karavīrus, bērni pie Babītes vidusskolas veidoja Gaismas ceļu latvju zīmes formā. Notika Lāčplēša dienai veltīts 7. klašu skolēnu lāpu gājiens līdz vietējiem pieminekļiem Piņķu apkārtnē, Piņķu Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā noklausoties slaveno sprediķi no Aleksandra Čaka poēmu krājuma “Mūžības skartie”. Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, 3. klašu skolēni devās “Stipro pārgājienā”. No 11. līdz 18. novembrim skolēniem apskatei bija pieejama Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde “Patriotiskā mēneša noskaņās” – “Latvija Brīvības kara laikā (1918–1921)”. Izstādē eksponētās fotogrāfijas un dokumenti atspoguļoja Latvijas veidošanos, neatkarības cīņu nozīmīgākos notikumus un personības, kā arī valsts pirmos soļus politiskajā, ekonomiskajā, kultūras un izglītības jomā. Latvijas un pasaules vēstures mācību stundās 9. klašu skolēni analizēja Aleksandra Grīna romānu “Dvēseļu putenis” un mākslas filmu pēc šī romāna motīviem kā Pirmā pasaules kara liecinieku. Vēstures mācību stundas ietvaros 9. un 11. klašu skolēni piedalījās apvienības “Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos” vēsturnieka Māra Ribicka atraktīvajā lekcijā par Latvijas valsts dibināšanu un Latvijas brīvības cīņām, kā arī piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbībā “Aizliegtais 18. novembris”.
Mārupes Valsts ģimnāzijā turpināja īstenot jau esošās tradīcijas un ieviesa arī jaunas. Patriotu nedēļā “Nekur nav tik labi kā mājās” visas nedēļas garumā norisinājās mākslas projekts “Staro skola”, plakātu izstāde “Latvijas vērtību ceļi” un izglītojošas aktivitātes “Skolēns skolēnam – Patriotu nedēļa”. 11. novembrī norisinājās piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīņās kritušajiem varoņiem Jaunmārupē kopā ar vēsturnieku Māri Ribicki un Lāčplēša dienai veltīts svinīgais brīdis pie skolas parādes durvīm. Skolēni devās lāpu gājienā no Mārupes Valsts ģimnāzijas līdz stēlai Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, klausījās koncertstāstu par Latvijas izveidošanu. 15. novembrī visa skolas saime pulcējās kopīgā svētku mirklī. Skanot dziesmām un valdot kopības sajūtai, visi vienojās atziņā, ka valsts sākas tur, kur ir kopība. Kopīga ikdiena, kopīgas svinības un kopīga doma par Latviju – savu zemi.
Jaunmārupes pamatskolā Patriotu nedēļā 4.–6. klašu un 7.–9. klašu grupām norisinājās orientēšanās spēle Latvijas Kultūras kanonā. Šogad azarts virmoja vēl vairāk nekā citus gadus, kas draudzīgo sacensību padarīja vēl interesantāku. 11. novembrī patriotiskās audzināšanas ietvaros 8. un 9. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt divus filmas “Dvēseļu putenis” seansus, lai veicinātu izpratni par kara skarbo realitāti un cīņām par Latviju. 9. klašu skolēni piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbībā “Aizliegtais 18. novembris”. 15. novembrī 8. klašu skolēni devās uz Latvijas Kara muzeju izzināt Latvijas iedzīvotāju gaitas Pirmajā pasaules karā, Latvijas valsts izveidošanu un neatkarības karu 1918.–1920. gadā, kā arī apmeklēja Brīvības pieminekli – Latvijas valstiskuma un brīvības simbolu.
Mārupes pamatskolā svētku nedēļā viesojās vīru kopa “Vilki” ar koncertlekciju, kurā viņi stāstīja, ka mūsu tēvzemei jau izsenis ir bijis aktuāls drošības un savas zemes aizsardzības jautājums. Latviešu karavīrs ir tautas spēka simbols. Stāstījums tika papildināts ar muzikālu priekšnesumu. Gan dziesmās, gan stāstījumā tika uzsvērta karavīru vēsturiskā nozīme mūsu dzimtenes likteņgaitās. Lāčplēša dienas ietvaros tika veidots svecīšu ceļš par godu Latvijas brīvības cīņās kritušajiem.
Salas sākumskolā Lāčplēša dienas atzīmēšana skolā noritēja patriotiskā gaisotnē. Skolas pagalmā bērni izvietoja un iededza svecītes jumīša formā, tā godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos. Jumja zīme, kas simbolizē auglību, spēku un labklājību, tika izvēlēta, lai apliecinātu latviešu tautas vienotību un izturību. Patriotu nedēļas ietvaros notika valsts svētku koncerts.
Apkopoja Izglītības, kultūras un sporta pārvalde