Īstenots Eiropas Sociālā fonda finansēts projekts

19.12.2012.

Laikā no 01.04.2012. – 31.12.2012. tika īstenots projekts „Mārupes novada pašvaldības darbinieku aktīvāka un kvalitatīvāka līdzdalība Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu plānošanā un īstenošanā” (Nr. 1DP/1.5.2.2.3/11/APIA/SIF/076).

Projekta galvenais mērķisbija panākt aktīvāku un kvalitatīvāku Mārupes novada Domes līdzdalību Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanā, apmācot pašvaldības darbiniekus, kā efektīvi plānot darbus, lai iegūtu iespējami vairāk laika, ko veltīt projektu ideju ģenerēšanai, gatavošanai un īstenošanai, pārņemot labo praksi no citām novadu pašvaldībām šo pasākumu īstenošanai un nodibinot sadarbību kopīgai dalībai projektos.

Projekta ietvaros 30 pašvaldības speciālisti, kas iesaistīti ES un citu ārvalstu finanšu resursu piesaistē un apguvē, trīs dienu treniņsemināros apguva, kā efektīvi plānot laiku un organizēt darbu, kā tikt galā ar stresa situācijām un kā veiksmīgi sadarboties ar dažādiem klientiem, kā rezultātā speciālisti spēj strādāt efektīvāk un kvalitatīvāk. Tādejādi ir celta darbinieku produktivitāte un iegūti papildus laika resursi, lai radītu jaunas idejas ES un citu ārvalstu finanšu resursu piesaistei, lai dibinātu kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem, gatavotu projektu pieteikumus un īstenotu projektus.

Sociālā dienesta vadītāja Una Putniņa daloties pārdomās par šādu semināru lietderību, uzsver, ka katrs šāds seminārs ļauj uzzināt jaunas un atkārtot vispārzināmas lietas, ko pielietot ikdienā, strādājot ar klientiem. „Šie bija ļoti interesanti semināri ar to, ka savas iepriekš gūtās zināšanas varējām pielietot, izspēlējot profesionālu aktieru vadītās lomu spēles, pēc tam izspēlētās situācijas izanalizējot. Sociālo darbinieku darbs prasa ļoti labu psiholoģisko sagatavotību un šādi treniņsemināri ir labs  veids, kā to trenēt,” stāsta U.Putniņa un atzīst, ka arī klausoties par efektīvu laika plānošanu, uzzinātas dažādas jaunas metodes, ko veiksmīgi varēs ieviest turpmākā ikdienas darbā, tāpat atgādināt sev par "laika zagļiem". Semināra ietvaros bija iespēja tuvāk iepazīt kolēģus no citām sfērām, kuri saistīti ar klientu pieņemšanu, kā arī dalīties pieredzē, izanalizējot konkrētas situācijas, reakcijas un rezultātus.

aida 010111_normal

Bez tam projekta ietvaros pašvaldības speciālisti devās divās pieredzes apmaiņas vizītēs. 09.05.2012. sešpadsmit Mārupes novada pašvaldības speciālisti viesojās Ķekavas novada pašvaldībā, bet 28.09.2012. vienpadsmit speciālisti viesojās Jaunpils pašvaldībā. Vizīšu ietvaros tika dibināti sadarbības kontakti un notika pieredzes apmaiņa par līdzšinējo pieredzi Eiropas Savienības un citu finanšu resursu piesaistē un apguvē, t.sk. starptautisko pieredzi.Devāmies arī nelielās ekskursijās, lai iepazītu ar ES līdzfinansējumu attīstītus/izveidotus objektu.

Projekta īstenošanas kopējās izmaksas ir 7 195,67 LVL.

Projekts tiek īstenots darbības programmas 2007.–2013.gadam „Cilvēkresursi un nodarbinātība” prioritātes 1.5. „Administratīvās kapacitātes stiprināšana” pasākuma 1.5.2. „Cilvēkresursu kapacitātes stiprināšana” aktivitātes 1.5.2.2. „Sociālo partneru, nevalstisko organizāciju un pašvaldību kapacitātes stiprināšana” apakšaktivitātes 1.5.2.2.3. „Atbalsts pašvaldībām kapacitātes stiprināšanā Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai”.

100% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

ESF