21. novembra vakarā uz kārtējo sanāksmi pulcējās Apkaimju konsultatīvās padomes locekļi. Šoreiz dalībnieki tikās Salas pagasta Spuņciemā, Babītes Kultūrizglītības centra filiālē “Vietvalži”. Sēdes laikā tika pārrunāti vairāki būtiski jautājumi, raisot viedokļu apmaiņu un savstarpējas diskusijas.
Mārupes novada pašvaldībā šobrīd notiek darbs pie projektu konkursa “Mārupe – mūsu mājas 2025” nolikuma, ko deputāti skatīs novembra domes sēdē. Tika nobalsots par priekšlikumu mainīt projektu konkursa nosaukumu uz “Mārupes novads – mūsu mājas 2025”. Šajā konsultatīvās padomes sēdē notika spraigas diskusijas par apkaimju svētku organizēšanu šī projekta ietvaros – padomes locekļi dalījās viedokļos par kritēriju noteikšanu apkaimju svētku pieteikumu izvērtēšanai konkursā, kā rezultātā dalībnieki balsoja gan par nepieciešamo minimālo iesniedzēju skaitu projekta pieteikumam, gan nepieciešamo balsu daudzumu, lai apkaimju svētku pieteikumi tiktu apstiprināti un saņemtu finansējumu. Sarunu laikā tika pārrunātas idejas arī par cita formāta un kritēriju nozīmi turpmākajos konkursos, locekļiem secinot, ka pirms konkursa nolikuma virzīšanas uz domes sēdi nepieciešamas vairākas diskusijas un pamatīgāks darbs.
Klātesošie tika iepazīstināti ar aktuālo informāciju par dažādiem projektiem, kas tiek īstenoti novadā. Šobrīd apstiprināti vai jau realizācijā esoši projekti Mārupes novadā pārsniedz 10 miljonus eiro, kas piesaistīti no Eiropas Savienības fondiem – tas ir nebijis rādītājs Pierīgas novados. Lai turpinātu piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu, Mārupes novada pašvaldība ir uzsākusi Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna aktualizēšanu. Padomes sēdes dalībnieki tika aicināti piedalīties diskusijā par sabiedrības iesaistes iespējām, kā arī izteikt viedokli par to, cik aktuāli un kādā veidā būtu sabiedrību iesaistīt šī plāna aktualizācijā. Diskusijas rezultātā tika secināts, ka sabiedrības iesaiste ir būtiska, un nepieciešams nodrošināt aktualizētā plāna publisku pieejamību, lai iedzīvotāji varētu ar to iepazīties un sniegt savu viedokli.
Padomes locekļiem šajā reizē bija iespēja ieklausīties arī Dzilnuciema apkaimes stāstā un diskutēt par aktuālajām saziņas iespējām ar pašvaldību. Dzilnuciema aktīvā iedzīvotāju kopiena darbojas jau no 2010. gada un pa šo laiku ir paveikts ļoti daudz - notiek apkaimes svētki un dažādi pasākumi, ir izveidota aktīva kopienas informēšanas grupa sociālo mediju vietnē Facebook un saziņas vietnē Whatsapp. Kā pēdējā aktivitāte atzīmējama grāmatu maiņas skapja uzstādīšana 2024. gada rudenī, kā rezultātā iedzīvotāji rosina arvien jaunas iniciatīvas un paši uzlabo savu dzīves vidi kopienā.