Aktivitātes izglītības iestādēs jūnijā

02.07.2024.

Jūnijā lielāka daļa skolēnu devās vasaras brīvdienās, tomēr skolās un pirmsskolās vēl notiek aktīva rosība.

Babītes vidusskolas pedagogi 12. jūnijā piedalījās metodiskajā konferencē “(Iz)aicinājums”, kas notika Ogres 1. vidusskolā.

Konferencē tika iepazītas mākslīgā intelekta iespējas un riski, uzklausīti kolēģu pieredzes stāsti un idejas lasītprasmes, pētniecības un matemātisko prasmju stiprināšanai un iekļaujošas izglītības risinājumiem, kā arī pilnveidotas zināšanas par skolēnu dažādajām mācīšanās vajadzībām.

No Babītes vidusskolas pieredzē dalījās Dace Lapiņa ar izstrādāto materiālu “Vārdšķiru varavīksne”, savukārt Krista Kristiāna Kristapsone stāstīja, kā strādāt ar talantīgajiem skolēniem.

Konferences noslēgumā bija iespēja dzirdēt starptautisku pieredzes stāstu, kā Čehijas skolās tiek veidota pozitīva sociāli emocionālā vide skolēnu personības attīstīšanai un cik būtiska ir skolotāja paša sociāli emocionālā kompetence.

Babītes vidusskola_jūnijs_projekti

 

17. jūnijā Mārupes Mūzikas un mākslas skolā tika atklāta mūziķes Agneses Rakovskas un projekta “Zvaigznāja klase” veidotā digitālā mūzikas ierakstu stacija. Turpmāk arī Mārupē jauniešiem būs brīnišķīga iespēja pilnīgi citā veidā iepazīt mūzikas industriju un tās iespējas, gūt neaprakstāmi vērtīgu pieredzi mūzikas un dziesmu rakstīšanā un producēšanā.

No 10. līdz 16. jūnijam Babītes Mūzikas skolas stīgu instrumentu spēles audzēkņi Jēkabs Dubinskis (1. čella klase, skolotāja Anita Roze) un Gustavs Dubinskis (5. vijoles klase, skolotāja Elita Kolča) veiksmīgi piedalījās VII Starptautiskajā Sauļa Sondecka jauno vijolnieku un čellistu konkursā. Jēkabs Dubinskis ieguva 2. vietu savā grupā, bet Gustavs Dubinskis ierindojās starp trīs diplomandiem.

Jaunos mūziķus vērtēja starptautiska žūrija. Čella specialitātē žūrijas priekšsēdētājs bija pasaulē slavenais čellists Dāvids Gerings, bet vijoles spēli vērtēja viens no pasaules ievērojamākajiem meistariem, vijolnieks un pedagogs Zahars Brons. Konkursa noslēgumā Gustavam bija izcila iespēja piedalīties meistarklasē pie Zahara Brona.

Babītes Mūzikas skola 1Babītes Mūzikas skola 2Babītes Mūzikas skola jūnijs 3

Pirmsskolās jūnijs aizvadīts aktīvi un interesanti

3. jūnijā pirmsskolas izglītības iestāde “Zeltrīti” ar jautru Džungļu ballīti nosvinēja savu 14. dzimšanas dienu, bet no 5. līdz 7. jūnijam PII “Zeltrīti” audzēkņi devās “Skrējienā pretī vasarai” – piedalījās Latvijas Tautas sporta asociācijas jau ceturto gadu organizētajā pasākumā “Eiropas jūdze”. Tā ir salīdzinoši jauna iniciatīva, kas piedāvā ikvienam interesentam veikt vismaz 1 jūdzi (1 km 609 m) garu distanci, ko var veikt skrienot, ejot, nūjojot, skrituļojot vai jebkurā citā sev tīkamā veidā. Piemēram, skolas vecuma bērni skrienot 1 jūdzi var pieveikt 15 minūtēs. “Zeltrītos” 1 jūdze ir seši apļi ap iestādes ēku.

Jūnijā visās pirmsskolās ar Jāņu dziesmām un tautas rotaļām ieskandināja vasaras saulgriežus.

Vasaras saulgriežu svinības PII "Zīļuks"

Zīļuks_ielīgošanaIelīgošana_Zīļuks_2Ielīgošana_Zīļuks_3
Zīļuks_ielīgošana_4Ielīgošana_Zīļuks_4Ielīgošana_Zīļuks_5Ielīgošana_Zīļuks_6Ielīgošana_Zīļuks_7

Vasaras saulgriežu svinības PII "Saimīte"

Jāņi_Saimīte_1Jāņi_Saimīte_2Jāņi_Saimīte_3

Jāņi_Saimīte_4

 

19. jūnijā notika Mārupes novada pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju vietnieku mācību gada noslēguma tikšanās pirmsskolas izglītības iestādē “Saimīte”. Tikšanās reizē tika pārrunāts paveiktais šajā mācību gadā, kā arī izteiktas idejas un ierosinājumi nākamajam mācību gadam.

Jūnijs_Saimīte_kursi

 

Projekti

18. jūnijā notika “eTwinnig” projekta “Tie, kas lido, lien un skrien!” sadarbības partneru noslēguma tikšanās pirmsskolas izglītības iestādē “Saimīte”. Tikšanās reizē tika uzsākta digitālās grāmatas kopīga izveide. Tā tiks pabeigta rudenī.

PII “Zeltrīti” norisinājās “Erasmus+” programmas pamatdarbības Nr. 1 (KA 1) skolu sektora projekta “Dari inovatīvi. Rīkojies atbildīgi. Cieni citādo” Nr. 2023-1-LV01-KA122-SCH-000129842 mobilitātes. No 16. līdz 20. jūnijam PII “Zeltrīti” vadītājas vietniece izglītības jomā Diāna Lācīte-Daniševska, pirmsskolas izglītības skolotājas Baiba Jirgensone un Aļona Macijevska devās “Erasmus+” projekta “Dari inovatīvi. Rīkojies atbildīgi. Cieni citādo” mobilitātē uz Kipru.

Projekta dalībnieces Kipras Sarkanā Krusta biedrības bērnu terapijas centrā “Stella Soulioti”, kas paredzēts bērniem un jauniešiem līdz pat 22 gadu vecumam ar dažādiem fiziskiem traucējumiem, un Sv. Lūkas skolā, kas arī paredzēta bērniem ar īpašām vajadzībām, iepazinās ar plašajām iespējām, kādas tiek piedāvātas audzēkņiem: fizioterapija, ergoterapija, mūzikas terapija, hidroterapija, nodarbības pie logopēda un psihologa u.c. nodarbības, kā arī speciālā izglītība, kuras mērķis ir pēc iespējas augstākā mērā attīstīt intelektuālās, sociālās, emocionālās un pašaprūpes prasmes, kā arī uzlabot vai stabilizēt bērnu motorikas spējas. Liela uzmanība centrā tiek pievērsta ģimeniskas atmosfēras radīšanai, audzēkņu sociālās integrācijas veicināšanai. Sv. Lūkas skolas direktors kā veiksmīgu terapijas veidu minēja arī skolā izveidoto Sajūtu dārzu, kur audzēkņi var maksimāli izmantot visas savas maņas, gūt zināšanas par salas floru un bioloģisko daudzveidību.

No 14. līdz 23. jūnijam PII “Zeltrīti” pirmsskolas izglītības skolotājas Sigita Birkmane, Evita Ceriņa, Līva Vilcāne un izglītības psiholoģe Diāna Putniņa realizēja “Erasmus+” projekta “Dari inovatīvi. Rīkojies atbildīgi. Cieni citādo” mobilitāti Horvātijā, kur kolēģēm trīs dienas bija iespēja ēnot izglītības darbu Viškovas pilsētas bērnudārzā – iepazīties ne tikai ar iestādes darbu un izglītības programmām bērniem (ekoskola, āra nodarbības, iekļaujošā izglītība), pieredzi “Erasmus” un “eTwinning” projektos un atbalsta programmām vecākiem bērnu audzināšanā (programma “Ģimenēm”, “Ģimenēm ar īpašajiem bērniem”, “Tēviem”), kas tiek īstenotas visā Horvātijā, ēnot pedagogu darbu divās 3–4 gadus vecu un 5–6 gadus vecu bērnu grupiņās, kuras īsteno iekļaujošo izglītību, bet arī sarunā “Zoom” platformā ar Viškovas pašvaldības projektu vadītāju iepazīties ar īstenoto projektu “Za sretnije djetinjstvo” (“Par laimīgu bērnību”). Savukārt izglītības programma “Mazie pētnieki” paredzēta, lai pamanītu bērnā viņa apdāvinātību vai tās potenciālu un metodes, kā pilnveidot viņu prasmes – loģikā, matemātikā un radošumā.

PII “Zeltrīti” skolotājas atgriezās no komandējuma ar interesantu pieredzi, gan vērojot citas valsts pirmsskolas izglītības darbu un metodes, gan ceļojot “zaļi” – projekta dalībnieces devās ceļā ar koplietošanas auto, mērojot ceļu Mārupe–Viškova–Mārupe.

Mobilitātē tika īstenotas vairākas “Erasmus+” projekta prioritātes – “Iekļaušana un daudzveidība” un “Vide un klimata pārmaiņu novēršana”.

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde