Noslēdzoties projektu konkursam “Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā 2021”, Babītes pagasta Dzilnuciems ieguvis jaunu elpu. Ciematā dzīvojošais vēsturnieks Mārtiņš Mitenbergs izveidojis unikālu vēstures ekspozīciju ārtelpā, kas, kā viņš pats atzīmē, nav tikai jauni tūrisma objekti novadā, bet drīzāk atgādinājums ļaudīm par Dzilnuciema vēsturi un identitāti, kā arī vietām, kur, cīnoties par Latvijas valsts brīvību, krituši vietējie iedzīvotāji.
Ekspozīcija Krustceles saturiski un mākslinieciski izgaismo Dzilnuciema vēstures līkločus. Simboliski vides objektam ir goda vārtu nozīme, kas pasvītro atrašanās vietu krustcelēs un Dzilnuciema vēstures saistību ar dažādu laiku būtiskiem notikumiem.
Vides objekts Atmiņu māja novietots ciema senākajā daļā, kur saglabājusies ciema 100 gadīgā apbūve. Šo un līdz mūsdienām nesaglabājušos māju iedzīvotāji ir ekspozīcijas varoņi. Tēli, caur kuriem izstāstīti personīgāki atmiņu stāsti par dzīvi Dzilnuciemā. Dzilnuciema senā apbūve ir neskaitāmas reizes postīta karos, cietusi ugunsgrēkos, bet no jauna atjaunota, gluži kā cilvēku likteņi.
Varoņu mežs ir objektu kopums par kara atstātajām rētām Dzilnuciemā, kur caur simboliem tiek attēlots karš un kara darbības vieta.
Vides objekts Božu meža noslēpumi ar dažādiem interesantiem faktiem stāstīs par novada iedzīvotāju iesaisti vēsturiskos notikumos. Tas veidots kā noslēpumiem apvīts žogs, kur pa īpašām slepenām durvīm iespējams ielūkoties pagātnē.
Aicinām jaunizveidotos vēstures objektus apmeklēt jau svētku nedēļā, Varoņu mežā pie piemiņas akmens nolikt svecīti par godu Brīvības cīņās kritušajiem.
Ekspozīcijas izveidotas divu projektu "Dzilnuciema krustceles 1. kārta" un "Dzilnuciema krustceles 2. kārta" ietvaros, kuri atbalstīti 2021. gada projektu konkursā „Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā". Līdzīgus vēstures izziņas objektus ārtelpā autors veidojis arī 2019. un 2020. gadā, kopumā novadā izvietoti deviņi.