Sākam organizēt un nodrošināt pieaugušo neformālās izglītības mācības video formātā par dažādām tēmām.
Sadarbībā ar Mārupes novada uzņēmējiem un mājražotājiem piedāvāsim video mācības par dažādām tēmām, kas ļaus iedzīvotājiem apgūt jaunas prasmes un zināšanas.
To mērķis ir sniegt pamatzināšanas un izpratni par dažādiem amatiem un prasmēm, kas var būt ļoti noderīgas ikdienā un ko var apgūt pašmācības ceļā.
Šajā pirmssvētku laikā piedāvājam īpašu iespēju ielūkoties divu talantīgu novadnieču Sigitas un Aivitas prasmēs, kas palīdzēs sagatavoties Ziemassvētku svinībām.
Divi pirmie video ir gatavi – tajos uzzināsiet, kā sašūt skaistu Ziemassvētku maisiņu vai notamborēt mājokļa dekoru – rūķīti!
Neatkarīgi no tā, vai vēlaties paplašināt savas radošās prasmes vai vienkārši sagatavoties Ziemassvētkiem, šīs mācības piedāvā lielisku iespēju apgūt jaunas un praktiskas iemaņas, neizejot no mājām.
Rūķīša tamborēšanas instrukcija
12. novembrī notika zinātņu doktores, profesores Ievas Bērziņas lekcija "Dati, drošība un patriotisms". Ieva Bērziņa ir pasniedzēja Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Vidzemes Augstskolā. Lekcijas tēmas: Patriotisms Latvijas sabiedrībā Krievijas neoimperiālisms Sabiedrības noturības pilsoniskā dimensija Ieva Bērziņa dalījās ar savu pieredzi un datos balstītu skatījumu uz patriotisma un drošības jautājumiem.
2024. gada 31. oktobrī notika tiešsaistes diskusija, kurā tika apspriesti aktuāli jautājumi par bērnu saaukstēšanos, ārsta zīmēm un jauno rīcības algoritmu. Diskusijas dalībnieki bija Jana Feldmane – LR Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore, Rūta Plaude-Dedele – Mārupes novadā strādājošā ģimenes ārste, kā arī Sigita Geida – SPKC Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāja. Diskusijā tika runāts par rīcības algoritmu bērnu saaukstēšanās simptomu gadījumā – kāds ir normatīvais regulējums un tā skaidrojums izglītības iestādēm un vecākiem. Tāpat tika pārrunāti jautājumi par bērnu saslimšanu – kā vecākiem pareizi rīkoties, ja bērns saaukstējies?
2024. gada 15. oktobrī Mārupes Mūzikas un mākslas skolā interesentus aicinājām uz lekciju "Tās ir bērna atzīmes", ko vadīja Nils Sakss Konstantinovs. Lekcijā varēja uzzināt, kā izvairīties no ekspektāciju un savu nepiepildīto sapņu uzspiešanas bērniem. Kā ļaut bērniem dzīvot viņu dzīvi!
2024. gada 17. septembrī tiešsaistē interesentiem bija iespēja noklausīties Santas Kazakas lekciju par skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanu.
Skolēnu mācību sasniegumu vērtēšana (youtube.com)
2023. gada 23. novembrī interesentiem klātienē un tiešsaistē bija iespēja noklausīties Pētera Urtāna lekciju par lasīšanas un smadzeņu funkcionalitātes saistību
23. novembra lekcijā, ko vadīja Pēteris Urtāns, dalībnieki ieguva dziļāku izpratni par lasīšanas un smadzeņu funkcionalitātes saistību.
Uzzinājām praktiskus padomus un stratēģijas, kā veicināt bērna intelektuālo un emocionālo attīstību ar lasīšanas palīdzību, kā arī zināšanas par kognitīvajiem un emocionālajiem aspektiem, ko veicina lasīšana.
Lektors vērsa uzmanību arī uz lasīšanu ekrānos - ne vienmēr tā ir apzināta, lielākoties mēs lasām nekontrolētu informācijas plūsmu, taču lasot apzināti grāmatu, kas piesaista, tas liek koncentrēties un dod pievienoto vērtību domāšanas skaidrībai un jaunu ideju radīšanai, iedvesmai jaunām lietām, pozitīvam skatījumam uz dzīvi.
Paldies lektoram par vērtīgajām atziņām!
Lekciju var noskatīties atkārtoti ŠEIT.
2023. gada 12. oktobrī interesentiem klātienē un tiešsaistē bija iespēja noklausīties Ilzes Aizsilas lekciju “Mārupes novada mazās gaismas pilis – bibliotēkas veiksmīgākai dzīvei”
Lekciju ciklu 12. oktobrī atklāja Mārupes novada bibliotēkas vadītāja pienākumu izpildītāja Ilze Aizsila. I. Aizsila savā lekcijā “Mārupes novada mazās gaismas pilis – bibliotēkas veiksmīgākai dzīvei” stāstīja par:
- lasīšanas nozīmi cilvēka dzīvē;
- publisko bibliotēku un to pakalpojumiem Mārupes novadā;
- bibliotēku aktivitātēm un pasākumiem dažādām mērķauditorijām;
- datubāzēm un reģistrēto lietotāju priekšrocībām;
- bibliotēku publicitāti;
- iedzīvotāju iesaisti un atbalsta veidiem bibliotēkām, nākotnes iespējām.
Lekciju var noskatīties atkārtoti ŠEIT.