Mārupes Valsts ģimnāzija
- 1.klase 144 skolēni
- kopējais izglītojamo skaits 1484
Jauno mācību gadu uzsākot, skolas pedagogu pulkam pievienojušies deviņi jauni pedagogi: Jānis Silavs – vēstures un sociālo zinību skolotājs, Ilze Izabella Dindune – bioloģijas skolotāja, Viktorija Jekociņa, Mārupes vidusskolas absolvente, atgriežas savā skolā kā sociālo zinību, dabaszinību, dizaina un tehnoloģiju un matemātikas skolotāja ceturtajām klasēm, Ginta Grūbe – dizaina un tehnoloģiju skolotāja, Evita Bēta – leļļu darināšanas pulciņa vadītāja, Ričards Jerāns – tautisko deju skolotājs, Inguna Kalniņa – vokālais pedagogs darbam ar skolas koriem, Baiba Rozentāle - sākumskolas skolotāja, Vladislava Ho – angļu valodas skolotāja.
Skolas vecajā parkā uzbūvēta āra “zaļā klase”, kur tiks organizētas dažādas izglītojošas un kultūras aktivitātes ģimnāzijas skolēniem un Mārupes iedzīvotājiem. Parkā vasaras mēnešos ar skolas absolventu, skolēnu un pedagogu aktīvu līdzdalību izveidoti pastaigu ceļi. Ķīmijas kabinetā un vienā sākumskolas klasē uzstādītas jaunas un modernas interaktīvās tāfeles. Mārupes Valsts ģimnāzijai tapusi jauna izskata mājaslapa, kurā ērtā un pārskatāmā veidā atrodama visa būtiskā informācija par aktualitātēm skolā.
Babītes vidusskola
- 1.klase 145 skolēni
- kopējais izglītojamo skaits 1200
Jaunajā mācību gadā skolā mācību procesu nodrošina 110 pedagogi, tostarp pieci no projekta “Mācītspēks”, un 40 tehniskie darbinieki.
Nozīmīgākie remontdarbi vasarā – izbūvēta sadzīves atkritumu konteineru nojume, demontēta un pilnībā izremontēta skolas dežurantu telpa, kas deva iespēju paplašināt gaiteni, veikta vairāku kabinetu demontāža, paplašinot gaiteņus un radot epidemioloģiskajai situācijai drošāku cilvēku plūsmu.
Jaunmārupes pamatskola
- 1.klase 126 skolēni
- kopējais izglītojamo skaits 946
Skola vasarā ir piedzīvojusi dažādas pārmaiņas. Kopš 1.septembra Jaunmārupes pamatskolā vairs netiek īstenota pirmsskolas programma, un pirmsskolas audzēkņi un darbinieki ir pārgājuši uz PII "Zīļuks". Pirmsskolas telpas tika reorganizētas par klašu telpām, kā arī labiekārtotas, lai tajās varētu mācīties 1.-3. klašu skolēni. Katrai klasei ir sava mācību, atpūtas telpa, garderobe un labierīcības. Skola pilnveidojusi esošo mācību vidi ar modernām interaktīvajām tāfelēm un dažādiem mācību līdzekļiem.
Jaunmārupes pamatskolā pārbūvētas pirmsskolas telpas, kurās turpmāk mācības apgūs 1.-3.klašu skolēni.
Mārupes pamatskola
- 1.klase 137 skolēni
- kopējais izglītojamo skaits 785
Ar 2021.gada 1.septembri 5.-9. klašu skolēni uzsāk mācības jaunajā skolas korpusā, kuru ekspluatācijā nodeva 2020.gada decembrī. Tajā ir četri stāvi, kuros izvietoti mācību kabineti, tai skaitā laboratorija, kurā varēs veikt laboratorijas darbus gan bioloģijā, gan ķīmijā, gan fizikā, Skolēnu padomes telpa, atbalsta personāla telpas, bibliotēka, sporta ģērbtuves. Skolas vadības komandai šogad pievienosies direktora vietnieks speciālās izglītības jomā, kura pienākumos būs iekļaujošās izglītības organizēšana, atbalsta personāla komandas vadīšana, metodiskā atbalsta sniegšana vispārējās pamatizglītības skolotājiem. Atbalsta personālam ar š.g.1.septembri pievienojās arī fizioterapeits un audiologopēds, lai varētu sniegt pilnvērtīgāku atbalstu skolēniem ar īpašām vajadzībām. Atbalsta personāla telpās ir psihologu kabineti, speciālo pedagogu kabineti, logopēdu kabineti, Montesori kabinets, fizioterapijas zāle un sensorā istaba. Telpas pamazām tiek iekārtotas. Īstenojot skolas vīziju (skola, kas atrod talantu katrā skolēnā un palīdz tam uzplaukt) dzīvē, skolēnu talantu attīstīšanai tiks turpināta interešu izglītības programmu īstenošana 1.-6. klasē valodu, dabaszinātņu un tehnoloģiju, matemātikas, sociālās un pilsoniskās, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, kā arī veselības un fiziskās aktivitātes jomā. 7.-9.klašu skolēniem pēc izvēles būs iespēja apmeklēt nodarbības, kuru laikā skolotājs aktualizēs jauniešiem aktuālu problēmjautājumu
(piemēram, ilgtspējīgs dzīvesveids, droša ceļošana, medijpratība u.tml. – multidisciplinārajā jomā, vīrusi mums apkārt, materiālu otrreizējā pārstrāde, rūpes par veselību u.tml. – STEM joma), kuru skolēni risinās, izmantojot diskusijas, laboratorijas darbus, literatūras analīzi u.tml.
2020./2021.m.g. skolā pēc gada pārtraukuma turpinās darboties vecāku iniciatīvas grupas, skolas administrācijas un skolotāju kopīgi veidotais projekts “Skola dodas dzīvē, dzīve ienāk skolā”, kura galvenais mērķis ir realizēt mācīšanos reālā darba vidē. Šogad plānots palielināt iesaistīto uzņēmumu un klašu skaitu, neaizmirstot arī par skolēnu ar garīgās attīstības traucējumiem iesaisti projektā. Šogad skolā turpinās darboties skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) darbība.
Salas sākumskola
- 1.klase 12 skolēni
- kopējais izglītojamo skaits 50
Vasarā skolā veikts kosmētiskais remonts gaiteņos, dažās klasēs, iegādātas mēbeles klasēm, izremontēta un ar jaunām mēbelēm atjaunota pirmsskolas izglītības grupa "ABC". Iegādātas planšetes skolēniem, ierīkots jauns rotaļlaukums skolas pagalmā, iegādāti jauni matrači pirmsskolai. Salas sākumskolā Jaunajā mācību gadā darbu uzsāk četri jauni pedagogi - trīs skolā (angļu, latviešu valodas un literatūras un 1.klases
sākumskolas), viens pirmsskolā.
Skultes sākumskola
- 1.klase 6 skolēni
- kopējais izglītojamo skaits 42
Lai veiksmīgi sagatavotos 1. septembrim, skolā veikts visu klašu un pirmsskolas telpu kosmētiskais remonts, kā arī trim pirmsskolas grupām izremontētas sanitāri higiēniskās telpas. Mārupes novada Skultes sākumskolā 2021./2022. mācību gadu klātienē uzsākuši 102 pirmsskolas bērni. Šis mācību gads ir pirmais gads sākumskolas skolotāja amatā 1.klases audzinātājai Kristīnei Kručānei 2021./2022.mācību gadā Mārupes novada Skultes sākumskolā tiks īstenotas 10 izglītības programmas: pirmsskolas un pamatskolas vispārizglītības programmas, programmas izglītojamiem ar valodas traucējumiem, ar mācīšanas traucējumiem un ar garīgās attīstības traucējumiem, uzsākta jauna Interešu izglītības programma, turpinās kompetenču pieejā balstīta pilnveidotā mācību satura apguvei pirmsskolā un sākumskolā.
Babītes pirmsskolas izglītības iestāde
Jaunajā mācību gadā mācību procesu nodrošina astoņas grupu skolotājas, viens mūzikas un viens sporta skolotājs, kā arī atbalsta komanda - izglītības psihologs, logopēds un metodiķis.
Vasaras periodā iestādes pamatēkā vienas grupas telpā un administrācijas telpā ir nomainīts grīdas segums. Iestādes teritorijā izbūvēts jauns rotaļlaukums – aktivitāšu kalniņš, kā arī laukuma zonā atjaunots dekoratīvais apzaļojums.
Jaunais rotaļu laukums Babītes pirmsskolas izglītības iestādes teritorijā.
PII “Lienīte”
PII ’’Lienīte’’, Amatas ielā 2, vasaras periodā tika atjaunoti rotaļu laukumi, uzstādītas trīs rotaļu iekārtas, kā arī zem tām uzklāti drošības segumi.
Lai varētu veiksmīgāk sagatavot bērnus skolai, tika iegādāts interaktīvais ekrāns, kuru skolotājas varēs izmantot 5-6 gadīgo bērnu apmācības procesā.
PII “Mārzemīte”
PII “Mārzemīte” ieskandinājusi Zinību dienu, un jaunais mācību gads sācies ar priecīgu ziņu - PII “Mārzemīte” saglabājusi Ekoskolas augstāko novērtējumu – Zaļo karogu!
“2021./2022. mācību gadā esam apņēmības pilni turpināt darboties tikpat radoši un interesanti. Kompetenču pieejā balstīta mācību satura īstenošana norit jau trešo gadu. Šogad akcentējam pašvadītu mācīšanos, kas ir viena no caurviju prasmēm, lai sekmētu bērnu mācīšanos. Ekoskolas programmas ietvaros izzināsim tēmu “Transports”, pētīsim un analizēsim tā ietekmi uz vidi un cilvēku veselību. Arī šajā mācību gadā bērniem tiek piedāvāta bagātīga interešu izglītības pulciņu izvēle – pēcpusdienās Mārzemītē būs dzirdama bungu rīboņa, deju soļi, sajūtams sportiskais gars un keramikas jeb mākslas elpa,” stāsta iestādes vadītāja I.Celma.
Vasarā veikti dažādi saimnieciskie darbi teritorijas labiekārtošanā un iestādes uzturēšanā kārtībā - tika uzstādītas aizsargbarjeras vārtu automātikai, ēkas ieejas durvīm un ieejas vārtiņiem tika veikta elektroniskās kodu atslēgas nomaiņa un pārprogrammēšana, rotaļlaukumos novērsts gumijas pārklājuma bojājums, atjaunota šķelda, spēļlaukumos veikti vairāki drošības uzlabošanas pasākumi bērnu rotaļu konstrukcijās, pie puķu un sakņu dobēm atjaunots granīta akmeņu klājums, mulča un veikti citi darbi.
PII “Saimīte”
Jaunajā mācību gadā iestādē pārsvarā programmu apgūs 5-6 gadīgie bērni (9 grupās) – 4 grupas 6 gadīgie, 4 grupas 5 gadīgie un viena jaukta vecuma 5-6 gadīgo bērnu grupa - kopskaitā 197, bet 98 bērni iestādē ir no diviem līdz četriem gadiem.
Lai varētu nodrošināt uz kompetencēm balstītu pedagoģisko procesu visas dienas garumā, pārkārtota grupu vide, pilnveidota mācību un rotaļu materiālā bāze. Grupā “Rūķīši” veikts remonts. Pie centrālās ieejas nobruģēts laukums, kas nodrošinās bērnu pasākumu organizēšanas iespējas ārā. Labos laikapstākļos bērniem varēs nodrošināt viesmākslinieku uzstāšanos – leļļu teātru izrādes, muzikālus uzvedumus un bērnu dziesmu koncertus. Viena āra nojume pārbūvēta kā āra skatuve mūzikas nodarbību organizēšanai ārā, kā arī pasākumu organizēšanai ar mazu bērnu skaitu. Bērnudārza
teritorijā āra sporta laukumā norit seguma ieklāšanas darbi. Tas nodrošinās iespēju sporta nodarbības bērniem organizēt ārā. Veikti bērnudārza ēkas korpusa fasādes pamatu daļas siltumizolācijas un apdares renovācijas darbi, kā arī gaiteņu un atsevišķu grupu telpu grīdu vaskošana.
PII “Zeltrīti”
Otro gadu turpinās iekļaujošās izglītības realizācija visā Latvijā un arī PII “Zeltrīti”. Strauji aug speciālo programmu audzēkņu skaits, kas noteikti prasīs papildus resursus un speciālistu piesaisti. “Jūnija sākumā kārtējo reizi aizstāvējām tiesības uz Ekoskolu Zaļo karogu, ceram, ka būsim to ieguvuši piekto reizi pēc kārtas, bet neatkarīgi no tā būsim Ekoskolas dalībnieki un turpināsim iedziļināties vides izglītībā. Pārdomas, izvērtēšana, statistika, sasniegumi ir mūsu šī gada atzinumi, jo augustā noslēdzās iestādes vadītājas (reizē arī iestādes darba) novērtēšana. Pamatīga iedziļināšanās iestādes dokumentācijā, vīzijas un misijas realizēšanā deva pārliecību, ka ejam pareizo ceļu, pildot savus kopīgi izvirzītos uzdevumus,” uzsver PII “Zeltrīti” vadītāja I.Jirgensone.
2021.gada beigās noslēgsies PII “Zeltrīti” dalība divos Erasmus+ projektos : “Īpašais laiks īpašiem bērniem”, kurā norit darbs konsorcijā ar Mārupes novada Skultes pamatskolu un Mārupes pamatskolu, un “Full Steam Ahead” – aizraujošā tehnoloģiju apgūšanā darbam pirmsskolā.
PII “Zīļuks”
Jaunākā pašvaldības izglītības iestāde “Zīļuks” vēl tikai gatavojas bērnu uzņemšanai. Plānots, ka bērnudārzs durvis vērs oktobrī, kad ēka tiks nodota ekslpuatācijā. Lielākie būvdarbi jau noslēgušies, patlaban tiek veikti pēdējie ārtelpas labiekārtošanas darbi – ieklāti gumijas segumi, uzstādītas iekārtas, veikti teritorijas apzaļumošanas darbi. Jaunais bērnudārzs būs lielākais novadā, nodrošinot iespēju pirmsskolas izglītību 18 grupiņās apgūt 384 mazajiem mārupiešiem. Tā būs arī viena no energoefektīvākajām pašvaldības jaunbūvēm novadā, 6200 kvadrātmetru plašo telpu apsilde tiks nodrošināta ar zemes siltumsūkņiem un nākotnē tiek domāts arī par saules paneļu uzstādīšanu gan elektrības iegūšanai, gan siltā ūdens uzsildīšanai.
Mārupes Mūzikas un mākslas skola
Mārupes Mūzikas un mākslas skolā šogad mācību gaitas uzsāk 450 audzēkņi, tai skaitā 52 audzēkņi sagatavošanas klasē un 47 audzēkņi
1.klasē mūzikas un mākslas programmās. Plānots, ka interešu izglītības programmās arī šogad no 1.oktobra tiks uzņemti 30 audzēkņi.
Šogad mākslas nodaļa uzsākusi mācības Mārupes pamatskolas skaistajās, plašajās vizuālās mākslas telpās, gatavojoties skolas rekonstrukcijai. Mūzikas nodaļu audzēkņi paliek Jaunmārupē sabiedrības “Mārupe” telpās, kā arī Jaunmārupes pamatskolā, Mārupes ģimnāzijā un Mārupes pamatskolā.
Babītes Mūzikas skola
Babītes Mūzikas skolā jauno mācību gadu uzsākuši 219 audzēkņi, tai skaitā sagatavošanas klasē mācīsies 29 audzēkņi, 1.klasē – 25 audzēkņi. Interešu izglītību šogad Babītes Mūzikas skolā apgūs 54 audzēkņi.
Uva Bērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste