Marts Mārupes novada pašvaldības izglītības iestādēs bijis bagāts ar pieredzes apmaiņu, tehnoloģiju iepazīšanu, labdarības aktivitātēm un radošām ekoprojektu iniciatīvām. Pirmsskolas pedagogi dalījās pieredzē gan Latvijā, gan ārpus tās, kā arī apguva jaunas tehnoloģiju izmantošanas iespējas mācību procesā. Izglītības iestādes aktīvi piedalījās labdarības un sociālajās aktivitātēs, atzīmējot Pasaules Dauna sindroma dienu un veicinot vides izglītību Ekoskolu programmās. Notika rakstītprasmes un lasītprasmes veicināšanas aktivitātes, savukārt mūzikas skolu audzēkņi ar izciliem panākumiem startēja starptautiskos konkursos.
Pirmsskolas izglītības iestādes dalās pieredzē
Pirmsskolas izglītības iestādē “Saimīte” pieredzes apmaiņā viesojas Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa ” pedagogi. Mērķis: vides, rotaļnodarbību vērošana, atgriezeniskās saites sniegšana.
Pirmsskolas izglītības iestādē “Zīļuks” viesojās Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes “Strautiņš” pedagogi. Pieredzes apmaiņas mērķis - iekļaujošās izglītības īstenošana pirmsskolā.
Pirmsskolas skolotāji iepazīst tehnoloģiju izmantošanas iespējas mācību procesā
Pirmsskolas izglītības iestādes “Saimīte” pedagogi viesojas Tallinā, lai iepazītu igauņu kolēģu pieredzi robotu izmantošanā mācību procesā.
![]() | ![]() |
Piedalās labdarības akcijā Dr. Klauna atbalstam
Babītes pirmsskolas izglītības iestāde piedalās labdarības akcijā Dr. Klauna atbalstam - akcijas mērķis ir palīdzēt Dakteriem Klauniem nokļūt tur, kur viņus gaida mazie pacienti.
Izglītības iestādes atzīmē Pasaules Dauna sindroma dienu 21. martā, simboliski velkot kājās nesaderīgu krāsu zeķes.
Ekomēnesis: radošas aktivitātes dabas un resursu saudzēšanai
Pirmsskolas izglītības iestāde “Zeltrīti” Ekoskolas aktivitāšu ietvaros marts tradicionāli ir Ekomēnesis, kad bērni turpina pētīt savu gada tēmu “Mežs” un ar aizraujošam aktivitātēm atzīmē Starptautisko Ūdens dienu 21. martā un Starptautisko Meža dienu 22. martā.
Bet 30. martā tika atzīmēta Bezatkritumu diena, lai pievērstu uzmanību, ka daudzām lietām nav jānonāk atkritumos, bet tām var dot jaunu dzīvi. Bērni sadarbībā ar vecākiem sagatavoja darba materiālus - zaļas izlietotas pudeles un tualetes papīra rullīšus - savas radošās ieceres īstenošanai. Nodarbības laikā tika veidots koks, kuram tualetes papīra rullīši kalpoja par stumbru, savukārt zaļās pudeles tika izmantotas kā zari. Šis koks simbolizē ideju, ka pat vienkāršas, atkārtoti lietojamas lietas var kļūt par radošu un dzīvīgu mākslas darbu. Papildus kokam grupiņā bērni no pudeļu korķiem izveidoja mazas “bizbizmārītes” un “bitītes”, piešķirot darbam vēl vairāk košuma un siltuma - tādējādi radot pavasara garšu un atdzīvinot apkārtējo vidi. Šī nodarbība ne tikai iedvesmoja domāt par resursu atkārtotu izmantošanu, bet arī palīdzēja sajust savienību ar dabu un vienam ar otru. Katrs priekšmets, lai cik parasts tas šķiet, var kļūt par kaut ko skaistu un nozīmīgu. Pavasaris ir klāt!
Ar radošām aktivitātēm veicina rakstītprasmi un lasītprasmi
Lasītprasmes veicināšanai ar dažādām interesantām aktivitātēm Mārupes pamatskolā aizvadīta rakstītprasmes un lasītprasmes nedēļa, tās ietvaros notika arī konkurss “Es lasu-ieklausies”.
Mūzikas skolu audzēkņi ar labiem rezultātiem startē dažādos konkursos
11. Starptautiskajā Kārļa Davidova čellistu konkursā Kuldīgā Jēkabs Dubinskis grupā Cerība ieguva visaugstāko novērtējumu kā visdaudzsološākais jaunais čellists.
Starptautisko pūšaminstrumentu konkursu "Muzikos gūsis 2025" Kupišķos, Lietuvā Reinim Folkmanim 1. vieta un Erikam Čiņko 3. vieta.
Apkopoja Izglītības, kultūras un sporta pārvalde