Apkārt Piņķu ūdenskrātuvei – drošāk, ērtāk un patīkamāk

23.07.2021.

Jūnija beigās noslēgušies Piņķu ūdenskrātuves apkārtnes labiekārtošanas darbi, kuru rezultātā paralēli ūdenskrātuves krastiem izbūvēts pusotru kilometru garš apgaismots gājēju, velosipēdistu un skrituļotāju celiņš, tādējādi piepildot vietējo iedzīvotāju sen loloto sapni par savu promenādi, kur mierīgās pastaigās vai sportiskās aktivitātēs pavadīt savu brīvo laiku. 
Piņķu ūdenskrātuves popularitāte, kā arī aktīva sabiedrības iesaiste ierosinājumu veidā bija viens no lielākajiem pamudinājumiem Babītes novada pašvaldībai 2020. gada augustā dot zaļo gaismu labiekārtošanas darbu uzsākšanai. Ierosinājumi, kā uzlabot Piņķu ūdenskrātuves apkārtni, gadu gaitā bija dažādi, taču pārliecinoši lielāko atsaucību guva ideja par apgaismota celiņa izbūvi pastaigām, skriešanai, braukšanai ar velosipēdiem, skrituļošanai, kā arī slēpošanai ziemā. Līdztekus labiekārtota celiņa izveidei ierīkotas trīs atpūtas vietas ar labiekārtojuma elementiem - velosipēdu novietnēm, soliņiem, atkritumu un dzīvnieku ekskrementu urnām, savukārt ūdenskrātuves stūrī,  kur atrodas ūdens slēpošanas centrs, ir izbūvēts stāvlaukumu piecām vieglajām automašīnām. Tāpat nostiprināti krasti un daļēji aizbērts grāvis pie bērzu birzs. 
Apgaismotā celiņa izveide ir tikai sākums plašākiem uzlabojumiem Piņķu ūdenskrātuves apkārtnē. 
Domājot par ūdenskrātuves nākotnes attīstības scenārijiem, paredzot drošas, ilgtspējīgas un mūsdienīgas rekreācijas vides radīšanu, šī gada sākumā Babītes novada pašvaldības uzdevumā Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ainavu arhitektūras un plānošanas maģistra programmas studenti izstrādāja piecus Piņķu ūdenskrātuves piegulošās teritorijas attīstības vīzijas priekšlikumus. 
Izstrādātie priekšlikumi tika nodoti gan sabiedrības, gan īpaši šim projektam izveidotās žūrijas vērtējumam, un par tīkamāko vīziju tika atzīts projekts “Piņķu Piedzīvojumu parks”. Attīstības vīzijās sniegtie priekšlikumi, ainavu veidojošie elementi un apstādījumu koncepcijas tiks ņemtas vērā, turpmāk plānojot Piņķu ūdenskrātuves izmantošanu un labiekārtošanu. Ideju priekšlikumus integrēs projektēšanas uzdevumos būvniecības dokumentācijas izstrādē.
Projekta “Piņķu ūdenskrātuves labiekārtošana” kopējās izmaksas ir 433 127.71eiro. Tehniskā projekta izstrāde (SIA “BM -  projekts”) izmaksāja 5 340 eiro, būvdarbi (SIA „GLUDI LM”) - 421 850,11eiro, būvuzraudzība (SIA “JURĒVIČS UN PARTNERI”) – 5 437,60 eiro, bet autoratlīdzībai (SIA „BM-projekts”) novirzīti 500 eiro. Visas cenas norādītas bez PVN. Objekts ekspluatācijā pieņemts 2021.gada 28. jūnijā.
Projekta īstenošanai izdevies piesaistīt finansējumu* no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, projektu iesniegumā kā mērķi minot tūrisma rekreācijas un atpūtas iespēju veicināšana Babītes novada iedzīvotājiem un viesiem. 
* Projekts tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” 2014.-2020.gadam pasākumā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” . Projekta nosaukums “Piņķu ūdenskrātuves labiekārtošana”, Projekta Iesnieguma Nr.19-04-AL04-A019.2204-000001. Projekta mērķis ir veicināt tūrisma rekreācijas un atpūtas iespējas Babītes novada iedzīvotājiem un viesiem. Projekta attiecināmās izmaksas: 50 000 EUR. Publiskais finansējums: 45 000 EUR.

Plakāts

Lelde Drozdova - Auzāne, Mārupes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


Fotogalerija

Piņķu ūdenskrātuve