Sports

Mārupieši izvirza par prioritāti bērnu / jauniešu un tautas sporta attīstību novadā

23.11.2015.

Mārupē aktīvi tiek strādāts pie Mārupes novada sporta un aktīvās atpūtas attīstības stratēģijas 2016.–2020.gadam izstrādes. Aktivitātes ietvaros 12.novembrī tika organizēts 1.seminārs - diskusija ar sabiedrības pārstāvju dalību, kurā piedalījās nepilni 50 interesenti, tajā skaitā, Mārupes novada iedzīvotāji, citu pašvaldību pārstāvji no Ķekavas, Jūrmalas, Bauskas, kā arī atsevišķu sporta jomas federāciju pārstāvji. Pēc sabiedrības viedokļa izzināšanas secināms, ka Mārupes novadā par prioritāti tiks virzīta bērnu / jauniešu un tautas sporta attīstība.

Pašvaldības uzdevums ir veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sporta attīstību kopumā, piedāvājot iedzīvotājiem daudzveidīgus un kvalitatīvus sporta un aktīvās atpūtas pasākumus, kā arī piemērotu sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūru. Tā kā novada iedzīvotāju skaits ļoti strauji aug, ir būtiski rūpīgi izsvērt, kādā virzienā ieguldīt pašvaldības resursus, ņemot vērā arī iedzīvotāju vēlmes.

Semināra ietvaros dalībniekiem tika sniegts detalizēts esošās situācijas raksturojums attiecībā uz sporta jomu un infrastruktūru, demonstrēta arī esošā sporta finansējuma izlietojuma analīze. Dalībniekiem tika piedāvātas četras attīstības alternatīvas – Tautas sports; Bērnu un jauniešu sports; Augstu sasniegumu sports; Lielu sporta notikumu centrs. Pēc prezentācijām tika organizēts darbs grupās, kuru ietvaros dalībnieki diskutēja par piedāvātajām alternatīvām. Balsojuma rezultātā identificēti prioritārie darbības virzieni un vairākumā tika atbalstīta jauniešu un tautas sporta attīstība novadā.

Sporta koncepcija 1.seminars

Mārupes novada demogrāfiskā situācija ir viena no neparastākajām Latvijā - Mārupe ir jaunu cilvēku novads un ekspertu prognozes liecina, ka arī turpmāk ļoti strauji pieaugs tieši skolnieku skaits - 2025.gadā Mārupes novadā 13-18 gadus vecu jauniešu skaits būs dubultojies.

Lai gan Mārupes novadā ir jaunas, labi uzturētas un aktīvi izmantotas sporta zāles pie skolām (Mārupes un Tīraines sporta kompleksi, Jaunmārupes pamatskolas sporta komplekss) un tiek attīstīti āra sporta laukumi, trūkst peldbaseina, veloceliņu, labiekārtotas peldvietas un citas aktīvās atpūtas iespējas. Arī esošie stadioni atrodas ne īpaši labā stāvoklī.

Mārupes novada sporta un aktīvās atpūtas attīstības stratēģijas izstrādes 2016.-2020.gadam 2.seminārs ar sabiedrības piesaisti plānots 8.decembrī plkst.17.00 Mārupes Kultūras namā, kad, balstoties uz izvēlētajiem darbības virzieniem, tiks identificētas jau konkrētas svarīgākās līdz 2020.gadam veicamās rīcības sporta un aktīvās atpūtas jomā.

Prezentācija – Mārupes novada sporta un aktīvās atpūtas attīstības stratēģija 2016.-2020.gadam, 1.seminārs