Sabiedrība

Apstiprināts projekts “Jauniešu aktivitāšu pieturas”

13.01.2023.

Apstiprināts Valsts jaunatnes programmas finansēts projekts “Jauniešu aktivitāšu pieturas”.

Jauniešu aktivitāšu pieturas


Projekta “Jauniešu aktivitāšu pieturas Mārupes novadā” mērķis ir mobilā jaunatnes darba metodikas izstrāde un īstenošana Mārupes novada teritorijā, lai nodrošinātu kvalitatīvu jaunatnes darba pieejamību un veicinātu jauniešu līdzdalību visā novada teritorijā.

Projektā tiks izstrādāts mobilā darba ar jaunatni aktivitāšu īstenošanas plāns, divas reizes nedēļā organizētas regulāras radošas, izglītojošas un saturīgas brīvā laika nodarbības Mārupes novada pagastos jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem viņu dzīvesvietā.

Projektā tiks izveidotas Mārupes, Babītes un Salas pagastu jauniešu neformālās interešu grupas un veicināta sadarbība starp pagastu iestādēm mobilā jaunatnes darba attīstībā.

Projekta rezultātu izvērtēšana tiks organizēta projekta vidus posmā, projekta noslēgumā un pēc mobilā jaunatnes darba aktivitātēm.

Projekta noslēgumā mobilā jaunatnes darba aktivitāšu īstenošanas rezultāti tiks apspriesti, piesaistot lēmumu pieņēmējus novadā un sagatavojot priekšlikumus turpmākajām mobilā jaunatnes darba aktivitātēm.


Projekta īstenošanas termiņš: 12 mēneši, 02.11.2022. - 30.10.2023.


Projekta tiešā mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Kopā vismaz 500 personas.
Projektā plānots iesaistīt visa Mārupes novada jauniešus, īpaši ārpus novada centra - Babīte, Skulte, Jaunmārrupe, Spuņciems, Piņķi.

Netiešā projekta mērķauditorija:

  • bērni vecumā līdz 13 gadiem; 
  • ukraiņu jaunieši Mārupes novadā;
  • vietējie iedzīvotāji, īpaši vecāki, izglītības u.c. pašvaldības iestāžu darbinieki un citu nozaru speciālisti, kuri tiešā un netiešā veidā tiks saistīti ar projektu un tā aktivitātēm.

Galvenās aktivitātes: 

  • mobilā jaunatnes darba projekta darba grupas tikšanās;
  • mobilā jaunatnes darba aktivitāšu īstenošana - radošās nodarbības, izglītojošas un praktiskas nodarbības, jauniešu galda spēļu vakari, jauniešu kino vakari, jauniešu iniciatīvu veidošana un plānošana, jauniešu iniciatīvu organizēšana, jauniešu individuālās konsultācijas;
  • projekta rezultātu starpposma izvērtēšanas pasākums;
  • projekta rezultātu izvērtēšanas pasākums.

Projektā plānots iesaistīt šādus sadarbības partnerus:

  • Mārupes novada pašvaldības institūcijas, tostarp izglītības iestādes, - organizācijas loma ir palīdzēt nodrošināt dalībniekus projekta aktivitātēm, nodrošināt publicitāti Mārupes novada pašvaldības un iestāžu mājaslapās;
  • jauniešu centru “HĒLIJS” - nodrošinās daļēji materiāli tehniskos resursus, telpas sapulcēm, aktivitāšu plānošanai; 
  • biedrību “MĒS attīstībai” – izmantojot ārpakalpojumu, nodrošinās jaunatnes darbinieku mobilā jaunatnes darba aktivitātēm projekta īstenošanai un dažādu resursu iegādi;
  • biedrību “Move up” – nodrošinās jauniešu iesaisti aktivitātēs, publicitāti par projekta aktivitātēm un iesaistīsies darba grupās;
  • Mārupes jauniešu domi - jauniešu piesaistīšana, komunikācija ar novadā dzīvojošajiem jauniešiem, ideju ģenerēšana aktivitāšu klāstam pagastu jauniešiem, dalība darba grupās, jaunu dalībnieku piesaiste no Mārupes novada pagastiem.


Projekta rezultāti, plānotā ietekme un ilgtspēja:
1.    Izveidota darba grupa mobilā jaunatnes darba attīstībai Mārupes novadā;
2.    Izveidots aktivitāšu plāns mobilā jaunatnes darba aktivitātēm projekta periodā un pēc tā;
3.    Mārupes novada mazāk apdzīvoto teritoriju jauniešu iesaiste aktivitātēs;
4.    Popularizēts darbs ar jaunatni Mārupes novada teritorijā;
5.    Iegādāts papildus inventārs jaunatnes darba aktivitātēm;
6.    Veicināta jauniešu līdzdalība vietējā līmenī;
7.    Veicināta starpnozaru sadarbība caur mobilā jaunatnes darba aktivitātēm. 

Projektā liels uzsvars tiek likts, lai veicinātu jauniešu līdzdalību divos virzienos – gan jauniešu iekļaušanās (jaunieši no attālākām apdzīvotām vietām ārpus novada centra), gan jauniešu kā personības attīstība (kompetences, prasmes, karjeras izglītības, brīvprātīgais darbs, līdzdalība). Tādējādi jaunieši kļūs par pilnvērtīgu dalībnieku lēmumu pieņemšanas procesā un sabiedriskajā dzīvē, kā arī tiktu stiprināta jauniešu loma vietējā sabiedrībā. Ar projekta aktivitāšu starpniecību tiks stiprināta jauniešu ticība, ka viņiem ir iespējas iekļauties un tikt pieņemtiem, kā arī attīstīt viņu prasmes un ticību sev.

Projekta kopējais piešķirtais finansējums ir 6 969,60 eiro, kas pilnībā tiek finansēts Valsts jaunatnes programmas finansējuma ietvaros.

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros”

Einārs Ervīns Deribo, Mārupes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vecākais jaunatnes lietu speciālists un  projekta “Jauniešu aktivitāšu pietura” vadītājs