Projektu konkurss "Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā" 2021

Projektu konkurss „Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā” izsludināts 2021. gada februārī. Piedalīties konkursā tika aicinātas Babītes novada nevalstiskās organizācijas, komercsabiedrības un fiziskas personas, kuras reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicēji.

Konkursa nolikums 2021


26.11.2021.

KONKURSA LAUREĀTU VIDEO

Turpinot iepriekšējos gados veiksmīgi iesākto tradīciju, vēl tobrīd autonomā Babītes novada pašvaldība 2021. gada februārī izsludināja pieteikšanos projektu konkursam „Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā”. Konkursa mērķis  - iesaistīt vietējās kopienas iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas un komercsabiedrības novada vides kvalitātes uzlabošanā, to starpā kultūras pasākumu organizēšanā, kultūras vērtību saglabāšanā, teritorijas labiekārtošanā, sabiedrisko aktivitāšu dažādošanā, kā arī veselīga dzīvesveida un sporta popularizēšanā. Viena projekta īstenošanai piešķirtais līdzfinansējums  - līdz 4 000 eiro, kopējais finansējums – līdz  20 000 eiro.

Dalībai konkursā tika iesniegti 11 projektu pieteikumi, no tiem finansējums piešķirts sešiem:

  • Daigai Sproģei bērnu laukumiņa pilnveidošanai un atjaunošanai  ciematā “Lapsas” (projekta nosaukums – “Bērnu laukumiņa pilnveidošana un atjaunošana  ciematā Lapsas”, autors  – Daiga Sproģe);
  • biedrībai “Apsaimniekošanas biedrība LAPSAS” ielu vingrošanas un funkcionālā fitnesa laukuma pieaugušajiem izveidei ciematā “Lapsas” (projekta nosaukums – “Ielu vingrošanas un funkcionālā fitnesa laukuma pieaugušajiem izveide Lapsās”, autors –  Maija Titava);
  • SIA “Kelmo” grāmatiņas bērniem "Teiksma par Babīti" izdošanai (projekta nosaukums – “Daudzinām Babīti”, autors – Ilze Aizsila) Vairāk lasīt šeit!;
  • “Latvijas kultūrvēsturiskās ainavas un vēsturiskās atmiņas izpētes un saglabāšanas biedrībai” stenda par Spuņciema vēsturi izveidei Spuņciemā (projekta nosaukums – “Izzinoša stenda izveide Spuņciemā”, autors – Inga Sarma);
  • diviem fonda “SANA MARE” projektiem: brīvdabas vides objektu par Dzilnuciema vēsturi “Krustceles” un “Atmiņu māja” izbūvei (projekta nosaukums – “Dzilnuciema krustceles, 1. kārta”, autors – Mārtiņš Mitenbergs), kā arī brīvdabas vides objektu par Dzilnuciema vēsturi “Varoņu mežs” un “Božu meža noslēpumi” izbūvei (projekta nosaukums – “Dzilnuciema krustceles, 2. kārta”, autors – Mārtiņš Mitenbergs). Vairāk lasīt šeit!

 

 

Daiga Sproģe, projekts “Bērnu laukumiņa pilnveidošana un atjaunošana  ciematā Lapsas”:

Bērnu laukumiņš mūsu ciematā izveidots jau 2015. gadā. Tas ir piemērots dažādām vecuma grupām. Ņemot vērā to, ka ar laiku viss nolietojas un iedzīvotāju skaits šo gadu laikā ir krietni pieaudzis, radās ideja to pilnveidot un atjaunot. Pati esmu trīs bērnu māmiņa, arī mani  bērni laukumiņu ir ļoti iecienījuši. Sakrītot vairākiem aspektiem, nolēmām piedalīties pašvaldības rīkotajā konkursā, lai iecerēto ideju, kas  uzlabotu ciemata iedzīvotāju dzīves kvalitāti, īstenotu. Izstrādājot projektu, tika veiktas vairākas aptaujas, kurās piedalījās daudz iedzīvotāju, kas noteikti arī sekmēja projekta saturu un izpratni par nepieciešamajiem uzlabojumiem. No jauna pārliecinājos, ka mūsu ciemata iedzīvotāji ir fantastiski, jo atbalsts šim projektam un iniciatīvai bija ļoti liels. Jāmin arī tas, ka projektā piedalījās brīvprātīgie, piemēram, kaimiņš, kurš kopā ar citiem ciema iedzīvotājiem smilškastei sarūpēja smiltis.

Viens no šī projekta uzdevumiem bija atbalstīt jaunas ģimenes ar bērniem. Ir svarīgi, ka vecākiem ar bērniem ir kur aiziet, ir vieta, kur iespējams darboties, pie tam -  atbilstoši katras vecuma grupas interesēm.   Aicinu iedzīvotājus doties uz laukumiņu un atpūsties svaigā gaisā! Tāpat vēlos iedrošināt citus iedzīvotājus izmantot pašvaldības piedāvātās iespējas un nākamajos gados piedalīties līdzīgos konkursos, jo tā ir lieliska iespēja padarīt ikdienu krāsaināku!

Lauma Simona Vēvere, projekts “Ielu vingrošanas un funkcionālā fitnesa laukuma pieaugušajiem izveide Lapsās”:

Mūsu ciematā dzīvo aktīvi un sportiski cilvēki. Tā kā Covid - 19 pandēmijas laikā visas sporta zāles bija slēgtas, iedzīvotājiem radās ideja jau esošajā bērnu rotaļu laukumā uzstādīt iekārtas, kur varētu trenēties arī pieaugušie. Facebook.com grupā veicām aptauju, kuras laikā saņēmām ļoti daudz pozitīvu atbilžu, vēlreiz iegūstot pārliecību tam, ka projekts jāraksta, ideja jārealizē.  Ciematā “Lapsas” ir izveidojies fantastisks sieviešu klubiņš, kas jau šobrīd, sanākot kopā divas reizes nedēļā, treniņos aktīvi izmanto uzstādītās iekārtas. Bērnu laukumiņš sāk piepildīties ne tikai ar bērniem, bet arī ar cita vecuma aktīvajiem iedzīvotājiem. Kur gan vēl labāk trenēties, ja ne meža ielokā? Skats ir fantastisks, atmosfēra  - pasakaina. Pateicamies tiem, kuri atbalstīja mūs idejas realizēšanā - Mārupes novada pašvaldībai par projekta finansēšanu,  iedzīvotājiem par dāsno līdzfinansējumu, kafejnīcām  “The Forest Cafe”, “Apero Cafe” un “Coffee STOP”, atpūtas kompleksam “Bejas”, “Mārtiņrozes” stendiņam un “Mežrozītēm” par našķu gādāšanu. Bez visiem iesaistītajiem šis projekts nebūtu īstenots!

Ilze Aizsila, projekts “Daudzinām Babīti”:

Jau vairākus gadus, sekojot līdzi pašvaldības projektu konkursiem, mani nepameta sajūta - kādu dienu arī es izdomāšanu, ko varu dāvāt savam novadam. Un tāda diena pienāca, kad kļuvu par rakstnieci. Starp daudzām idejām, kas nāca, izvēlējos skaistāko – sacerēt pasaku bērniem, un tai bija jābūt par Babīti! Simpātijas pret bērniem un noslēpumaino Babītes ezeru, manās rokās nonākusī skolēnam piešķirtā izdruka ar tautas teikām bija noteicošās tēmas izvēlē. Ļāvos izaicinājumam sacerēt pasaku, kurā tiktu izmantoti teikas elementi, kas veidotu sirsnīgāku un mīlošāku noskaņu.  Pateicoties profesionālai un radošai komandai, grāmatiņa tapa ļoti ātri, dažu mēnešu laikā. Tajā ir apkopotas vairākas tautas teikas par Babīti, skatāmi jaunās mākslinieces Kates Danielas Mičules zīmējumi, kā arī pieejams radošs uzdevums, kur bērni var uzzīmēt vai ielīmēt savu Babīti. Projekta īstenošana ir vienkārša, ja zini savu mērķi un dari visu, lai šo mērķi sasniegtu. Lai šī grāmatiņa lieti noder bērniem mācībās, lai tā raisa interesi par šo vietu un dzīvi kopumā, lai smaida bērni un smaidām mēs!

Inga Sarma, projekts “Izzinoša stenda izveide Spuņciemā”:

Iecere par šo projektu ir ar zināmu priekšvēsturi. 90 tajos gados vadīju Jūrmalas pilsētas muzeja ekspedīciju Salas pagastā. Tā bija mana pirmā sastapšanās ar Salas pagasta vēsturi. Mani fascinēja tas, ka Salas pagastā vēl joprojām dzīvo dzimtas, kas šeit mitušas jau kopš 16. gadsimta. Diemžēl nekādu liecību par šo seno un slaveno vēsturi nebija. Tas bija viens no dzinuļiem, kādēļ šis projekts tapa, tāpat  - uzkrātā pieredze, veidojot dažādas aktivitātes iepriekš - foto orientēšanās spēles, radošo darbu konkurss bērniem, kas bija vērsti uz Salas pagasta vēstures izzināšanu. Materiālu vākšanā bija uzrunāti iedzīvotāji. Īpašu pateicību ir jāveltī Aivaram Būmanim, kurš dzīvo tepat netālu, "Celmiņos". Paldies arī Bražu ģimenei, kas ar interesantiem un unikāliem materiāliem palīdzēja projekta tapšanā. Ir izmantoti Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma materiāli, kā arī “Vietvalžu” krājuma materiāli. Lai izveidotu stendu, bija vajadzīgas arī praktiskas un prasmīgas rokas, tur mums palīdzēja sociālā rehabilitācijas centra “Ratnieki” iemītnieki un meistars Vitolds Uncskis. Paldies arī SIA “MAGNUM” par alumīnija kompozīta plāksnēm. Ja nākamgad konkurss turpināsies, tad varbūt radīsies vēl kāds stends. Šobrīd Salas pagastā ir ļoti daudz jaunu ģimeņu, kurām nav itin nekādas informācijas, kur viņi dzīvo, kur ir apmetušies un kur tālāk veidosies viņu bērnu nākotne, tāpēc arī neveidojas emocionāla piesaiste šai vietai. Lai to veicinātu un veidotu, cilvēkiem ir vajadzīga informācija par bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu, kur ir norisinājušies dažādi notikumi, gan leģendas, gan patiesi stāsti. To visu var izlasīt uz šī stenda.

Mārtiņš Mitenbergs, projekts “Dzilnuciema krustceles, 1. kārta”, “Dzilnuciema krustceles, 2. kārta”:

Mani sauc Mārtiņš Mitenbergs. Esmu “Dzilnuciema krustceles” projekta autors. Babītes novada pašvaldības konkursā piedalos jau trešo gadu. Varu būt priecīgs, jo visus trīs gadus mani projekti ir guvuši atzinību un atsaucību no iedzīvotāju puses. Šis projekts ir veidots kā piemiņa Dzilnuciemam un tās iedzīvotājiem

“Dzilnuciema krustceles” projekts saistās ar vietu, kas mūsu pagastā ir viena no senākajām. Ciems ir apdzīvots jau 400 gadus, 20. gadsimta 30. gados plānā bija būvēt Babītes novada centru ar tautas namu, pagasta pārvaldi un skolu. Šogad mēs svinam 75 gadus kopš tika atklāta Babītes pamatskola. Lielākā daļa senioru, kuri šobrīd dzīvo bijušā Babītes novada teritorijā, ir mācījušies tieši šajā skolā.

Dzilnuciems atrodas Kurzemes ceļa malā, kur ir norisinājušies būtiskākie Latvijas vēstures notikumi. Šeit ir gājuši cauri strēlnieki un sibīriešu karavīri uz Ziemassvētku kaujām, kā arī norisinājušās sīvas cīņas Bermontijas laikā.

Dzilnuciems ir tā vieta, kur mēs varam pieminēt 1942. gada notikumus, jo Babītes iedzīvotāji Gotfrīds un Biernis mācītāja muižas jumtā uzvilka sarkanbaltsarkano karogu, par ko viņi nākamajā dienā tika nežēlīgi nogalināti Dzilnuciema mežā. Šīs piemiņas vietas projekta ietvaros ir iemūžinātas, parādītas un izstāstītas. Ir iemūžinātas arī senākās Dzilnuciema mājas, kur mēs arī esam pieminējuši Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Sniķertēvu, kas ir dzīvojis "Dzilnu kurzemniekos".

Kopumā projekta ietvaros tapa četri objekti, kurus var apskatīt viena kilometra rādiusā. Liels paldies Dzilnuciema un apkārtnes iedzīvotājiem, kas šajā grūtajā laikā nebaidījās ar mani tikties, izstāstīja savus stāstus un dalījās ar vēstures liecībām. Arī šoreiz bija kolosāla sadarbība ar mākslinieci Ievu Lapiņu, kura viegli uztvēra un saprata manas idejas un vēlmes. Šie objekti ir tapuši kā goda atdošana cilvēkiem, kas šeit ir dzīvojuši un strādājuši, tiem mūsu Latvijas varoņiem gan darbā, gan kaujās, gan arī aiz savas pārliecības. Projektā izveidotais ir arī kā izklaides un tūrisma objekti, kas, protams, ir ļoti nozīmīgi mūsu novadam.

Māra Mičule un Elizabete Sēle, video - Rūdolfs Henčels


31.05.2021.

KONKURSA REZULTĀTI

Turpinot iepriekšējos gados veiksmīgi iesākto tradīciju, Babītes novada pašvaldība februārī izsludināja pieteikšanos projektu konkursam „Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā”. Konkursa mērķis – iesaistīt vietējās kopienas iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas un komercsabiedrības novada vides kvalitātes uzlabošanā, tai skaitā, kultūras pasākumu organizēšanā, kultūras vērtību saglabāšanā, teritorijas labiekārtošanā, sabiedrisko aktivitāšu dažādošanā, kā arī veselīga dzīvesveida un sporta popularizēšanā.

Konkursā šogad tika iesniegti vienpadsmit projektu pieteikumi, no kuriem finansējuma saņemšanai apstiprināti seši.

Finansējums piešķirts diviem fonda “SANA MARE” projektiem: brīvdabas vides objektu par Dzilnuciema vēsturi “Krustceles” un “Atmiņu māja” izbūvei (projekta nosaukums – “Dzilnuciema krustceles, 1. kārta”, autors – Mārtiņš Mitenbergs), kā arī brīvdabas vides objektu par Dzilnuciema vēsturi “Varoņu mežs” un “Božu meža noslēpumi” izbūvei (projekta nosaukums – “Dzilnuciema krustceles, 2. kārta”, autors – Mārtiņš Mitenbergs), “Latvijas kultūrvēsturiskās ainavas un vēsturiskās atmiņas izpētes un saglabāšanas biedrībai” stenda par Spuņciema vēsturi izveidei Spuņciemā (projekta nosaukums – “Izzinoša stenda izveide Spuņciemā”, autors – Inga Sarma), biedrībai “Apsaimniekošanas biedrība LAPSAS” ielu vingrošanas un funkcionālā fitnesa laukuma pieaugušajiem izveidei ciematā “Lapsas” (projekta nosaukums – “Ielu vingrošanas un funkcionālā fitnesa laukuma pieaugušajiem izveide Lapsās”, autors –  Maija Titava), Daigai Sproģei bērnu laukumiņa pilnveidošanai un atjaunošanai  ciematā “Lapsas” (projekta nosaukums – “Bērnu laukumiņa pilnveidošana un atjaunošana  ciematā Lapsas”, autors  – Daiga Sproģe), kā arī SIA “Kelmo” grāmatiņas bērniem “Teiksma par Babīti” izdošanai (projekta nosaukums – “Daudzinām Babīti”, autors – Ilze Aizsila).

Visu projektu īstenošanas termiņš – līdz 2021. gada 29. novembrim. Kopējais budžetā ieplānotais finansējums – līdz 20 000 eiro, vienam projektam piešķiramais finansējuma apjoms – līdz 4 000 eiro.

Babītes novada pašvaldības projektu vadītāja Ilze Kamoliņa stāsta, ka projektu konkurss „Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā” norisinās jau piekto gadu, pērn tā ietvaros  izbūvēti astoņi vides objekti (projekts “Babītes novada brīvdabas vēstures ekspozīcijas “Izauklētā Brīvība Babītes pagastā”), izstrādāta izzinošas vēstures orientēšanās spēle Babītes novada ģimenēm ar bērniem un notikusi virtuāla izstāde “Neizzinātās vēstures lapaspuses” (projekts “Aktīvais mantojums – Babītes novada iedzīvotāju iesaistīšana novada kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanā un saglabāšanā” īstenošanai”), labiekārtots rotaļu laukums Kadiķu ielā 10, Mežārēs (projekts “Mežāres – draudzīgām ģimenēm, 2020!”), kā arī notikušas trīs ekskursijas dabā, iepazīstot putnus, kukaiņus un sēnes (projekts “Iepazīsti Babītes novada dabu! 2020”).

Pateicamies visiem, kas piedalījās konkursā, veiksmi uzvarētājiem projektu realizēšanā!


31.02.2021.

AICINĀJUMS PIETEIKTIES KONKURSĀ

Dodot iespēju Babītes novada dzīves vides kvalitātes uzlabošanā iesaistīties novada nevalstiskajām organizācijām, komercsabiedrībām un fiziskām personām, kuras reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicēji, Babītes novada pašvaldība izsludina 2021.gada projektu konkursu “Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā”.

Konkursa kārtībā viena projekta īstenošanai iespējams saņemt līdz četriem tūkstošiem eiro lielu līdzfinansējumu, ja tajā paredzēta teritorijas labiekārtošana, sabiedrisko aktivitāšu dažādošana, kultūras aktivitātes un tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana vai veselīga dzīvesveida, un sporta popularizēšana Babītes novadā. Konkursa kopējais finansēšanas fonds ir 20 tūkstoši eiro.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2021.gada 30.aprīlis.

Konkursa rezultātu paziņošana: 2021.gada maijs.

Projektu īstenošanas termiņš: 2021.gada 29.novembris.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, projekta pieteikumus var iesniegt arī parakstītus ar drošu elektronisku parakstu.  Tāpat, plānojot aktivitātes, projektu autorus aicinām rēķināties ar spēkā esošajiem pulcēšanās ierobežojumiem.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa.

Par 2020.gada projektu konkursā līdzfinansētajām aktivitātēm

Pērn konkursā „Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā” pašvaldības līdzfinansētie trīs projekti bija saistīti ar vēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Divos no tiem – “Izauklētā Brīvība Babītes pagastā” (izbūves divas kārtas) kopumā tika izveidoti astoņi vēstures izziņas objekti ārtelpā, divi – kā piemiņas zīmes konkrētajās vietās dzimušajiem – Latvijas vēsturē nozīmīgajiem cilvēkiem – Ansim Leitānam un Augustam Raņķim, pārējie aptver vietas vēsturi un būtiskākos notikumus ciemā, bet kontekstā arī pieminēti apkārtnes cilvēki vai dzimtas. Trešais projekts vēstures liecības iemūžināja tematiskos virtuālos video blokos, vēstot par to, kāda bija skolu dzīve, kā tērpās svētkos, kā svinēja svētkus un saimniekoja novada ļaudis senākos laikos. Ceturtajā projektā interesentiem bija iespēja piedalīties putnu, sēņu un kukaiņu vērošanas ekskursijās Babītes novadā, tika izveidots arī digitāls buklets – divi putnu vērošanas maršruti, lai paplašinātu novadnieku redzesloku par dabas bagātību Babītes novadā. Pēdējais – piektais pērn atbalstītais projekts – bērnu rotaļu laukumiņa paplašināšana – ir jau praktisks ieguldījums un dažādo ģimeņu ar bērniem brīvā laika pavadīšanas iespējas. 

Informācija sadaļā atjaunota 10.02.2022.