Izglītība

Ģimnāzijas skolēni Ziemeļmaķedonijā iepazīst atjaunojamo energoresursu nozīmi

16.05.2022.

2022. gada aprīļa sākumā četri Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēni – Sabīne Diura, Ieva Ozoliņa, Helēna Zepa, Reinis Daleckis un divi skolotāji – Ingūna Grīnerte un Mārtiņš Klegeris Erasmus+ projekta ietvaros nedēļu pavadīja Ziemeļmaķedonijas pilsētā Ohridā.

2022. gada aprīļa sākumā četri Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēni – Sabīne Diura, Ieva Ozoliņa, Helēna Zepa, Reinis Daleckis un divi skolotāji – Ingūna Grīnerte un Mārtiņš Klegeris Erasmus+ projekta ietvaros nedēļu pavadīja Ziemeļmaķedonijas pilsētā Ohridā.  Projekta dalībnieki iepazinās ar šīs valsts kultūru, dabu, arhitektūru, plašāk izpētīja atjaunojamos resursus un to nozīmi gan Ziemeļmaķedonijā, gan visā pasaulē, kā arī sadarbojās ar citu projekta dalībvalstu skolēniem un skolotājiem.  Projekta aktivitātes galvenokārt notika projekta partneru skolā – Sv. Klementa ģimnāzijā, kas ir vairāk nekā 100 gadus veca un lielākā ģimnāzija Ohridā. Projekta nedēļas gaitā dalībniekiem tika dotas vairākas iespējas doties ekskursijās un uzzināt vairāk par atjaunojamo resursu izmantošanu valstī. Notika ekskursija hidroelektrostacijā “ХЕЦ Глобочица” Ziemeļmaķedonijas rietumdaļā, netālu no Strugas, kur varēja uzzināt, kā tur izmanto kalnu reljefu, lai ar tā palīdzību efektīvi varētu iegūt hidroenerģiju. Tā kā Ohrida atrodas blakus lielajam Ohridas ezeram, apmaiņas projekta vadība bija sarunājusi tikšanos ar hidrobiologu, pētnieku un profesoru Hidrobioloģijas institūtā, lai viņš plašāk iepazīstinātu ar klimata pārmaiņu nozīmi un ietekmi uz planētu, kā arī institūta darbu ar Ohridas foreles mākslīgo nārstu ezeram. Kā projekta noslēguma aktivitāte bija grupu darbs ar citu valstu pārstāvjiem - tika veidoti testi par atjaunojamo resursu veidiem, kā paši atbildējām uz testu jautājumiem, lieliski attīstot sadarbošanās un komunicēšanas prasmes.  Lai gan šis brauciens bija tikai nedēļu ilgs, tas šķita daudz garāks, jo pieredzējām un uzzinājām daudz jauna. Tagad ne tikai zinām par Ziemeļmaķedonijas kultūru un dabu, bet mums ir arī radies jauns skatījums uz atjaunojamiem enerģijas resursiem. Mums visiem ir bijis patiess prieks piedalīties šajā piedzīvojumā un ceram uz līdzīgiem Erasmus+ projektiem arī nākotnē. Ar nepacietību gaidām šī projekta turpinājumu, septembrī sveicot projekta dalībniekus pie mums Mārupē.   Skolotāja Ingūna Grīnerte

Projekta dalībnieki iepazinās ar šīs valsts kultūru, dabu, arhitektūru, plašāk izpētīja atjaunojamos resursus un to nozīmi gan Ziemeļmaķedonijā, gan visā pasaulē, kā arī sadarbojās ar citu projekta dalībvalstu skolēniem un skolotājiem.

Projekta aktivitātes galvenokārt notika projekta partneru skolā – Sv. Klementa ģimnāzijā, kas ir vairāk nekā 100 gadus veca un lielākā ģimnāzija Ohridā. Projekta nedēļas gaitā dalībniekiem tika dotas vairākas iespējas doties ekskursijās un uzzināt vairāk par atjaunojamo resursu izmantošanu valstī. Notika ekskursija hidroelektrostacijā “ХЕЦ Глобочица” Ziemeļmaķedonijas rietumdaļā, netālu no Strugas, kur varēja uzzināt, kā tur izmanto kalnu reljefu, lai ar tā palīdzību efektīvi varētu iegūt hidroenerģiju. Tā kā Ohrida atrodas blakus lielajam Ohridas ezeram, apmaiņas projekta vadība bija sarunājusi tikšanos ar hidrobiologu, pētnieku un profesoru Hidrobioloģijas institūtā, lai viņš plašāk iepazīstinātu ar klimata pārmaiņu nozīmi un ietekmi uz planētu, kā arī institūta darbu ar Ohridas foreles mākslīgo nārstu ezeram. Kā projekta noslēguma aktivitāte bija grupu darbs ar citu valstu pārstāvjiem - tika veidoti testi par atjaunojamo resursu veidiem, kā paši atbildējām uz testu jautājumiem, lieliski attīstot sadarbošanās un komunicēšanas prasmes.

Lai gan šis brauciens bija tikai nedēļu ilgs, tas šķita daudz garāks, jo pieredzējām un uzzinājām daudz jauna. Tagad ne tikai zinām par Ziemeļmaķedonijas kultūru un dabu, bet mums ir arī radies jauns skatījums uz atjaunojamiem enerģijas resursiem. Mums visiem ir bijis patiess prieks piedalīties šajā piedzīvojumā un ceram uz līdzīgiem Erasmus+ projektiem arī nākotnē. Ar nepacietību gaidām šī projekta turpinājumu, septembrī sveicot projekta dalībniekus pie mums Mārupē.


Skolotāja Ingūna Grīnerte un
skolniece Sabīne Diura