Izglītība

Aizvadītā mēneša notikumi izglītības iestādēs

12.04.2023.

Babītes vidusskolas absolvents saņem Ministru kabineta diplomu par iegūto 3. vietu Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē 
Latvijas Republikas Ministru kabinets pasniedzis diplomus Starptautisko mācību olimpiāžu laureātiem, starp kuriem ir arī Babītes vidusskolas absolvents Alekss Pugejs, kurš Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē 2022. gadā ieguva bronzas medaļu. Apbalvojumu par ieguldījumu Aleksa Pugeja sagatavošanā saņēma arī pedagoģe Inese Gavare. 

 

A Pugejs

 

Babītes vidusskolas  skolēniem augsti sasniegumi valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē 
Vanesa Krasta ieguva II pakāpi sociālās un ekonomiskās ģeogrāfijas nozarē par darbu “Administratīvi teritoriālās reformas ietekme uz Babītes novada teritorijas iedzīvotājiem”. Darba vadītāja skolotāja Inese Gavare. Savukārt Madara Krieva ieguva speciālbalvu no Latvijas Universitātes ķīmijas nozarē ar darbu “Kofeīna masas koncentrācija dažādās melnajās tējās”. Darba vadītāja skolotāja  Līga Ābele. 

Bvsk 1Bvsk 2

 

Matīss Cīrulis no Mārupes pamatskolas pārstāvēs Latviju Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādē

9.a klases skolēns Matīss Cīrulis no Mārupes pamatskolas pārstāvēs Latviju vienā no komandām Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādē, kas norisināsies no 29.aprīļa līdz 5.maijam Rīgā.

Rīgas Stradiņa universitātē nupat no 12 finālistiem izvēlēti seši skolēni, kuri pārstāvēs Latviju Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādē (EEZO). Ik gadu tā norit citā Eiropas valstī, šogad - Latvijā. Olimpiādē, kuras mērķis ir veicināt interesi par zinātnisko darbu bioloģijas, ķīmijas un fizikas jomās, Latviju pārstāvēs divas komandas ar skolēniem no Jelgavas Pārlielupes pamatskolas, Mārupes pamatskolas, Rīgas 49. vidusskolas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un RTU Inženierzinātņu vidusskolas. EEZO noritēs no 29.aprīļa līdz 5.maijam Rīgā, un to šogad rīko RSU sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. 

Vairāk informācijas ŠEIT


 

Mārupes novada skolēni piedalījās latviešu valodas, ģeogrāfijas, dizaina un tehnoloģiju un matemātikas olimpiādēs, kā arī jauno pētnieku forumā 
a.    Latviešu valodas olimpiāde 4.-7. klašu skolēniem Babītes vidusskolā; 
b.    Ģeogrāfijas olimpiāde 7.-8. klašu skolēniem Jaunmārupes pamatskolā; 
c.    Jauno pētnieku forums “Skolēni eksperimentē”- noslēguma pasākums Jaunmārupes pamatskolā; 
d.    Dizaina un tehnoloģiju olimpiāde 4.-9. klašu skolēniem Mārupes Valsts ģimnāzijā; 
e.    Matemātikas olimpiāde 5.-8. klasēm Mārupes Valsts ģimnāzijā. 

 

Jaunmārupe_ģeogrāfija

 

Babītes Mūzikas skolas audzēkņiem godalgotas vietas valsts mēroga konkursos

Februārī un martā Babītes Mūzikas skolas audzēkņi piedalījās vairākos valsts mēroga konkursos, gūstot godalgotas vietas, piemēram, Valsts konkursa Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu izglītības programmas Stīgu instrumentu spēle – Vijoles (alta, čella, kontrabasa) spēle audzēkņiem 2022./2023. mācību gada finālā, kur skolas audzēkņi ieguva 1. vietu. 

BMS

 

Mārupes novada pirmsskolās martā norisinājās vokālistu konkursa “Cālis 2023” pusfināla kārta - labākie dalībnieki piedalījās konkursa finālā “Mārupes novada Cālis 2023” 6. aprīlī.

Cālis

Mārupes pamatskolā 23. martā norisinājās konkursa "Mārupes pamatskolas Mazais cilvēks 2023" fināls. Finālā piedalījās 19 skolēni no sākumskolas klasēm, kuri 1. kārtā uzrādīja visaugstākos rezultātus. 

Mazais cilvēks

 

Tematiskie pasākumi izglītības iestādēs: 

  • “Drošības nedēļa” Jaunmārupes pamatskolā. sadarbībā ar Veselības ministriju skolēniem bija iespēja klausīties dažādas lekcijas un profesionāļu padomus par drošību, atbildību un profilaksi, lai sevi pasargātu. Savukārt 31. martā sadarbībā ar Valsts policiju un Mārupes novada pašvaldības policiju skolēniem bija iespēja gan apskatīt, gan aptaustīt policijas transportu. Skolēni klātienē iepazina dienesta zirgus, suņus, kinologus un policistus. Bērni uzdeva dažādus jautājumus un uzzināja par profesionālajā pieredzē gūtajiem atgadījumiem. 
  • PII “Mārzemīte” notika izglītojošas nodarbības par traumatisma profilaksi, kuras īstenoja SIA “Izglītības pasākumi” nodarbību vadītāja Elīna. Nodarbību laikā tika vērsta bērnu uzmanība uz jēdzieniem “drošība” un “pārdrošība”, pārrunāti dažādi drošības jautājumi saistībā ar uguni, braukšanu ar velo un auto, drošu peldēšanos, pareizu un nedrošu rīcību, satiekot svešus mājdzīvniekus, kā arī pareizu – drošu  rīcību ikdienas situācijās. Bērniem bija iespēja aplūkot un novērtēt dažādus attēlus ar drošām un  bīstamām situācijām uz interaktīvās tāfeles, kā arī izteikt domas par to, kā būtu jārīkojas, lai vērstu situāciju par labu.
  • Salas sākumskolā tika organizēti "Lielie Lasīšanas svētki". Bērni ciemojās Salas bibliotēkā, sīki un smalki izzināja grāmatas "sastāvdaļas", kā arī sumināja čaklākos skolas lasītājus. Tika demonstrēti arī savu mīļāko grāmatu varoņu tērpi.  
  • Sadarbībā ar Veselības ministriju 3. martā PII “Saimīte” tika organizētas izglītojošas nodarbības par traumatisma profilaksi. 
  • PII “Zīļuks” pie vecāko grupu bērniem viesojās Artūrs Unda - liels dažādu pārgājienu entuziasts, kurš ir kāpis pat Elbrusa kalnā. Bērniem tika demonstrēts kalnu pārgājienu ekipējums un noskaidrots, ko noteikti nepieciešams ņemt līdzi, dodoties kalnos. 
  • Ekoskolas ietvaros PII “Zeltrīti” notika Meža diena un Ūdens diena.
  • Skultes sākumskolā tika organizētas vairākas tematiskās dienas - Sniega diena, Ūdens diena un Saldumu diena. 
  • PII ”Lienīte” marts bija Draudzības mēnesis.
  • Marts PII "Mārzemīte" noslēdzās ar Joku foto dienu, kurā  visas dienas garumā vecākiem kopā ar bērniem bija iespēja ienākt  iestādes lielajā foajē uz jautro foto, lai iejokotu aprīlī. 
Tematiskie 1tematiskie 2

Mārupes novada pedagogi mācās 

  • Mārupes novada pedagogi piedalījās “Metodisko ideju biržā 2023” Salaspilī, gūti pieredzes stāsti un ierosmes, iedrošinājumi un kontakti sadarbībai, interesanti mirkļi un apliecinājums savam darbam un idejām. 
  • Jaunmārupes pamatskolā tikās Mārupes novada sākumskolas un matemātikas skolotāji, Jaunmārupes skolotāji dalījās ar savu pieredzi  “Starpdisciplinārā mācību priekšmetu sadarbībā”. Starpdisciplināra pieeja – mācību process, kurā tiek sasaistīti dažādi mācību priekšmeti un prasmes, kas dod iespēju iegūt vispusīgu un jēgpilnu izglītību un iespēju iedziļināties, rosina tālākas mācības. Matemātikas skolotājas stāstīja un rādīja savas stundas, sadarbojoties ar  mūzikas  un klases stundu, datoriku, sociālajām zinībām un bioloģiju. 
  • Skultes sākumskolā pedagogi apguva dažādas metodes un paņēmienus lasītprasmes sekmīgākai apgūšanai. 
  • Aizvadīts pirmsskolas pedagogu pieredzes apmaiņas seminārs “Dažādu digitālo rīku izmantošana mācību procesa apguvē PII “Zeltrīti””. 

Pedagogi mācās

Apkopoja Izglītības, kultūras un sporta pārvalde