Šā gada aprīlī uzsākta jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība Tīrainē, Viskalnu ielā 4A. Projekta kopējās izmaksas, iekļaujot gan jaunu bērnudārzu, gan ielas un autostāvvietu izbūvi, sasniedz 12 miljonus eiro, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 5 miljonu eiro apmērā. Plānots, ka jau 2026. gada septembrī savas durvis mazajiem audzēkņiem vērs iestāde, kurā būs vieta 312 bērniem vecumā no 1.5 līdz 7 gadiem.
Bērnudārza labiekārtojuma risinājums veidots, ievērojot labākās pirmsskolas izglītības un ārtelpu dizaina prakses, nodrošinot vidi, kas veicina bērnu fizisko, emocionālo un sociālo attīstību.
Projekta īstenošanas laikā paredzēts izbūvēt ēku 15 grupām, aprīkot to ar modernām inženierkomunikācijām un daudzveidīgu ārtelpu, radīt iekļaujošus risinājumus un izbūvēt piebraucamo ceļu (Kungu ielas turpinājums) ar inženierkomunikācijām un automašīnu stāvlaukumu.
Būtiska nozīme projektā tiek veltīta ilgtspējai un videi draudzīgiem risinājumiem – noņemtā zemes augsnes virsslāņa otrreizēja izmantošana, lietus ūdeņu savākšana un izmantošana apstādījumu laistīšanai, “zaļās infrastruktūras” risinājumi: ūdenscaurlaidīgas ietves, lietus dārzi*, saules paneļu uzstādīšana. Ēkas apkures patēriņš plānots A klases līmenī, iegūstot siltumenerģiju vismaz 85% apmērā. Projekta teritorijā plānots iestādīt 150 kokaugus, kā arī krūmājus. Kopējā apstādījumu platība paredzēta 1700 m2, lietus dārziem - 200 m2, zālienam - 970 m2.
Jaunā pirmsskolas izglītības iestāde būs ne tikai mūsdienīgs un drošs bērnudārzs, bet arī vieta, kur bērni varēs izzināt pasauli, attīstīt radošumu un pavadīt laiku dabas tuvumā. Šī būs vide, kurā bērni jutīsies gaidīti un iedvesmoti augt!
7. martā tika noslēgts būvniecības līgums ar uzņēmumu SIA “Arčers”, kuri veiks jaunās pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību.
Projekta izmaksās iekļautas arī piegulošās Kungu ielas izbūve, labiekārtotu autostāvvietu izbūve un jauni bērnu rotaļu laukumi, kuri būs pieejami arī plašākai sabiedrībai.
* Lietusdārzs ir īpaši veidota zaļā zona, kas palīdz uzlabot lietusūdeņu apsaimniekošanu pilsētvidē. Tas paredzēts lietusūdeņu savākšanai, filtrēšanai un uzsūkšanai zemē un parasti tiek izveidots vietās, kur plūst lietusūdens no jumtiem, ietvēm vai ceļiem. Tas palīdz novērst peļķes, uzsūcot lietusūdeni dabiskā ceļā, savukārt augi un augsne darbojas kā filtrs, attīrot lietusūdeņus no piesārņojuma.
Sabiedrības informēšanas un multimediju nodaļa