Mārupes novada Pašvaldības policija atgādina, ja uz ceļa ir savainots vai nobraukts dzīvnieks (mājdzīvnieks vai meža dzīvnieks), nekavējoties jāziņo pašvaldības policijas dežūrdaļai, kura veiks visus noteiktos pasākumus. Nekādā gadījumā nevajag pašiem ievainotu dzīvnieku likt savā mašīnā un vest uz veterināro klīniku, jo tas ir bīstami un var novest pie traumām.
Pašvaldības policijas dežūrdaļā strādā diennakts režīmā tālrunis 67933470.
Ja uz ceļa braucamās daļas ir notikusi sadursme ar meža dzīvnieku, par to jāziņo policijai pa tālruni 110. Par sadursmi ar dzīvnieku vēlams informēt Valsts meža dienestu (to var izdarīt arī policijas pārstāvis). Tāpat jārīkojas, ja notriektais dzīvnieks vēl ir dzīvs. Ja iespējams, jāsagaida atbildīgo dienestu ierašanās, kas pieņems lēmumu, kā rīkoties ar dzīvnieku.
Ja uz ceļa notriektais dzīvnieks var traucēt satiksmes drošībai, to, ja ir iespējams, novāc no ceļa braucamās daļas, taču tas nav noteikts kā pienākums. Galvenais šādā situācijā ir nepakļaut briesmām pašam sevi. Beigtā dzīvnieka savākšanu organizē pašvaldība, kuras teritorijā dzīvnieks notriekts.
Ja dzīvnieks notriekts uz valsts nozīmes ceļa, būtu vēlams to paziņot VAS “Latvijas valsts ceļi” Satiksmes informācijas centram pa diennakts tālruni 65025555 vai e-pastu sic@lvceli.lv.
Kā izvairīties no sadursmēm ar meža dzīvniekiem?
Iestājoties diennakts tumšajam laikam (sevišķi krēslā vai rītausmā), jāsamazina braukšanas ātrums, it īpaši braucot gar meža jaunaudzēm, vietās, kur mežs pienāk tieši pie ceļa un vietās, kur mežs robežojas ar pļavām un tīrumiem.
Pēc iespējas vairāk jālieto tālās gaismas un jāvēro, vai ceļa malās nemirdz dzīvnieku acis, kas atstaro gaismu.
Ja ceļam pārskrien dzīvnieks, nekavējoties jābremzē, jo šim dzīvniekam var sekot vēl viens.
Ja atrasts beigts medījamais dzīvnieks, par to nekavējoties jāziņo Valsts meža dienestam pa tālruni 67212776. Medījamo dzīvnieku piesavināties nedrīkst.