Izglītība

IKT risinājumi un iekļaujoša izglītība – pieredze Liepājā 

07.10.2024.

Liepājas izglītības pārvalde tiekas ar Mārupes novada pārstāvjiem

Mārupes novada pašvaldība aktīvi strādā pie Bērnu tiesību aizsardzības programmas, kas risina starpinstitūciju sadarbības jautājumus, lai nodrošinātu visaptverošu un atbalstošu vidi bērniem ar īpašām vajadzībām. Lai gūtu vērtīgu pieredzi, Mārupes novada skolu administrācijas pārstāvji septembrī devās pieredzes apmaiņā uz Liepāju, kur iepazinās ar izciliem piemēriem.  

Vizītes laikā tika apmeklētas vairākas Liepājas izglītības iestādes, kas izcēlušās ar inovatīviem risinājumiem izglītībā un efektīvu sadarbību starp skolu, ģimenēm un speciālistiem. 

Liepājas Izglītības pārvalde dalījās savā pieredzē, kā dažādu jomu speciālisti – psihologi, sociālie darbinieki un pedagogi – veiksmīgi sadarbojas, lai risinātu problēmsituācijas skolēnu un viņu ģimeņu dzīvē. Šāda starpinstitucionāla sadarbība ir būtiska, lai nodrošinātu bērniem piemērotu un atbalstošu vidi gan skolā, gan ārpus tās. 

Liepājas Raiņa vidusskola iepazīstināja ar savu pieeju bērnu ar īpašām vajadzībām izglītošanā. Skola aktīvi izmanto individuālus izglītības plānus, efektīvi sadarbojas ar speciālistiem un vecākiem, kā arī seko līdzi skolēnu progresam, izmantojot digitālo datu monitoringu. Šāda prakse ļauj personalizēt mācību procesu, nodrošinot katram bērnam iespēju sasniegt savu potenciālu. 

Liepājas Valsts tehnikums izcēlās ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomas izglītību, īpaši mehatronikas specializācijā un dalījās ar informāciju par augstajiem STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierija un matemātika) mācību sasniegumiem un uzņemšanas prasībām. Šī pieredze iedvesmoja Mārupes delegāciju veicināt STEM izglītību arī savā novadā. 

Papildus Mārupes novada skolu administrācijas pārstāvji apmeklēja digitālās ražošanas laboratoriju “FabLab” un vides un dabas izglītības centru “Dabas māja”, kur guva praktisku ieskatu, kā motivēt bērnus pievērsties zinātnei jau no agras bērnības. Šajās iestādēs pedagogi tiek apmācīti un iegūst iespēju vadīt mācību stundas, izmantojot plašu materiāli tehnisko bāzi, kas paver jaunas iespējas gan bērnu, gan skolotāju izglītošanā. 

Mārupes novada pašvaldība plāno stiprināt sadarbību starp skolām un speciālistiem, lai ieviestu mūsdienīgus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumus un veicinātu iekļaujošu izglītību. Mērķis ir nodrošināt, lai bērni saņem atbilstošu atbalstu un izglītību neatkarīgi no viņu vajadzībām un dzīves situācijas. 

Mārupes novada pārstāvjiem Liepājas pieredze parādīja, ka, sadarbojoties dažādu nozaru speciālistiem un izmantojot modernās tehnoloģijas, ir iespējams radīt iekļaujošu un atbalstošu vidi katram bērnam.  

Sabiedrības informēšanas un multimediju nodaļa

FOTO: LIEPĀJAS IZGLĪTĪBAS PĀRVALDE