Izglītība

Aprīļa notikumi izglītības iestādēs

09.05.2024.

Aprīlis aizvadīts jokojoties, piedaloties Olimpiskās dienas aktivitātes, skolēni devās ēnot dažādu profesiju pārstāvjus gan uzņēmumos, gan valsts iestādēs, tika atzīmēta Teātra un Ekonedēļa.

PII “Zeltrīti” norit aktīvs darbs trīs Erasmus+ projektos, dodoties pieredzes apmaiņā uz Itāliju. Tāpat pedagogi no Itālijas un Francijas vēroja mūsu izglītības iestāžu pedagogu darbu. Jaunmārupes pamatskolas pārstāvji devās uz Lietuvu, aktualizējot vides tēmu, Mārupes Valsts ģimnāzijas 10. - 12. klašu skolēni savās ģimenēs uzņēma skolēnus no Spānijas, jaunieši no Babītes vidusskolas Rumānijā aktualizēja atkarību jautājumus.

Mārupes Valsts ģimnāzijā skolēni iepazina mākslīgā intelekta sniegtās iespējas mācību procesā, Babītes vidusskolā projektos iemantotās zināšanas skolēni sniedza saviem vienaudžiem, piemēram, par iespējām Latvijā un ārzemēs, brīvprātīgo darbu, par finanšu pratību, uzņēmējdarbības pamatiem.

Gatavojoties Mārupes pamatskolas 75 gadu jubilejai, vecākiem tika piedāvāts piedalīties trīs radošās meistarklasēs, notika skolas interešu izglītības pulciņu dalībnieku koncerts.

Jaunmārupes pamatskolas 4. - 9. klašu koris un Babītes vidusskolas meiteņu koris “Virza” ieguva I pakāpes diplomu XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skatē.

Savukārt Mārupes Valsts ģimnāzijas jauktais koris “Kameus” un moderno deju grupa bija izbraukumā uz Gardas ezeru Itālijā, kur kolektīvi piedalījās X Internacionālajā pavasara festivālā “Lago di Garda”.

Veicinot skolēnos interesi par STEM jomu, Mārupes Valsts ģimnāzijā rīko konkursu, savukārt Babītes vidusskolas komanda iekļuva konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfinālā. Konkursā piedalījās 216 komandas no visas Latvijas.

 

PIRMSSKOLAS

Mācību process pirmsskolās

No 26. aprīļa līdz 30. aprīlim PII “Mārzemīte” norisinājās Joku dienas, kurās vecāki tika aicināti kopā ar bērniem ienākt iestādē uz jautro foto.

Mārzemīte Joku diena

9. aprīlī Babītes pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi apmeklēja šīs sezonas pēdējo – ceturto muzikālā abonementa izrādi Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē “Kā zvēri Daugavu raka”. Muzikoloģes Karinas Bērziņas stāstījumā saturiski iepazina senu Latviešu tautas pasaku ar tautas dziesmām un dejām par zvēriem, putniem un zivīm, kas pēc Dieviņa vēlējuma rok Daugavu.

24. aprīlī Babītes pirmsskolas izglītības iestādē notika mūzikas nodarbība, kuru kuplināja viesi - bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte”.

PII “Zeltrīti” aprīlis tradicionāli ir Ekomēnesis, kurā tiek apkopotas Ekoskolu programmas  aktivitātes mācību gada laikā. Mēnesis noslēdzās ar ļoti darbīgu un interesantu Ekonedēļu. Šajā nedēļā katrai dienai tika izvirzīts svarīgs uzdevums: pirmdiena “Labo rīcību diena”, otrdiena ar saukli “Nepērc jaunu – apmainies!”, trešdiena pagāja Ūdens zīmē,  ceturtdien vērība tika pievērsta dzīvo radību aizsardzībai, bet piektdien - veselīgam un aktīvam dzīvesveidam, sportojot Olimpiskajā dienā. Nedēļas laikā tika veikti gan dažādi eksperimenti, pētot ūdens nozīmi, gan veidots labo apņemšanos koks. Bērni mainījās ar grāmatām, lasīja tās un zīmēja grāmatu varoņus, atjaunoja savu Kukaiņu viesnīcu un veidoja citas kukaiņu mājas, gan daudz ko citu. Visas šīs aktivitātes bija cieši saistītas ar Ekoskolu šī gada tēmu “Klimata pārmaiņas” un palīdzēja atgādināt iepriekšējos mēnešos uzzināto un izpētīto.

Atzīmējot teātra nedēļu, PII  “Lienīte” visu grupu bērni kopā ar skolotājām iestudēja teātra izrādes. Savu veikumu bērni parādīja saviem draugiem. Bija interesanti gan skatītājiem, gan mazajiem aktieriem. Teātra nedēļas noslēgumā 11. aprīlī bērni  viesojās Salaspils novada PII "Daugaviņa" un uzstājās ar teātra izrādi "Trīs sivēntiņi".

Lienīte 3 sivēntiņiTrīs sivēntiņi Lienīte 2

13. aprīlī "Lienītes" popgrupa "Mārupēni" piedalījās jauno vokālistu konkursā "Zelta balss 2024" un ieguva 1. pakāpes diplomus.

Lienīte Zelta balss 1Lienīte Zelta balss 2

PII “Zīļuks” aprīlis bija ļoti radošs.  Iestādes skolotājas rādīja bērniem pašu iestudētu izrādi "Diskotēka dīķī", kuras laikā bērni uzzināja, kas ir īsta draudzība, izpalīdzība un iejūtība. Izrādē piedalījās arī  meitenes no "Bitīšu" grupas - Adrija, Sofija, Kate un Alise. Iespējams, ka nākotnē viņas kļūs par atpazīstamām aktrisēm!

Olimpiskā diena

Mārupes novadā tika atzīmēta “Olimpiskā diena 2024”, tajā piedaloties vairāk nekā 5500 skolēniem. Visiem bērniem Izglītības, kultūras un sporta pārvalde sadarbībā ar "Latvijas Olimpisko komiteju" un Mārupes novada pašvaldības izglītības iestādēm sarūpēja simboliskas dāvaniņas! Plašāka informācija.

25. aprīlī PII “Mārzemīte” Olimpiskā diena norisinājās sporta skolotāju Maritas Kalniņas un Elvja Saulīša vadībā. Bērni uzaug sportiņā!

Mārzemīte Olimpiskā diena

Olimpiskajā dienā PII “Lienīte” uzvilka mastā Olimpisko karogu, vingroja Olimpisko kompleksu, sacentāmies dažādās sporta aktivitātēs.

Olimpiskā diena Lienīte 1Olimpiskā diena Lienīte 2

 

Pedagogi mācās 

Aprīļa sakumā PII “Mārzemīte” pedagogi tikās uz kopīgu pieredzes apmaiņu, stāstot un demonstrējot didaktiskos materiālus, kuri šajā mācību gadā ir veiksmīgi pielietoti valodas mācību jomā, lai sasniegtu “Skola 2030” mācību programmas izvirzītos sasniedzamos mācību rezultātus.

23. aprīlī PII “Mārzemīte” notika pedagogu profesionālās pilnveides kursi pedagogiem “Bērnu literatūra latviešu valodas apguvē lingvistiski neviendabīgā vidē pirmsskolā”, kurus organizēja Latviešu valodas aģentūra. Kursos piedalījās pedagogi no Mārupes, Olaines. Ķekavas novadiem.

Mārzemīte seminārs aprīlis

24. aprīlī PII “Mārzemīte” viesojās Ventspils izglītības pārvaldes speciālisti un pirmsskolu vadītāji, lai iepazītos ar iestādes infrastruktūru, vidi un diskutētu par pirmsskolas aktualitātēm.

Mārzemīte aprīlis Ventspils

Aprīļa laikā Babītes pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi savstarpēji dalījās pieredzē, vadot atklātās nodarbības savas grupas attiecīgā vecumposma bērniem ar atgriezenisko saiti – pārrunām par redzēto, kā arī uzklausot atsevišķus ieteikumus kolēģu skatījumā.

Turpinot sadarbību ar Babītes Mūzikas skolu, arī šogad pirmsskolas izglītības iestādes “Saimīte” bērni apmeklē interaktīvās nodarbības “Iepazīsti mūzikas skolu!”.

Saimīte aprīlis

PII “Saimīte” grupa “Rūķīši” piedalījās Latviešu valodas aģentūras rīkotajā konkursā “Vārdu maratons”, lasītprasmes pilnveidošana, jaunvārdu izdomāšana;

Aprīļa beigās PII “Saimīte” savā teritorijā  rīkoja talku, sakopa savas grupas un iestādes apkārtni.

 

Dalība projektos

PII "Zeltrīti" turpina dalību Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 1 (KA 1) skolu sektora projektā "Dari inovatīvi. Rīkojies atbildīgi. Cieni citādo" Nr.2023-1-LV01-KA122-SCH-000129842 - no 07.04.2024. – 13.07.2024. kārtējā projekta mobilitātē  - darba vērošanā Itālijā - piedalījās PII “Zeltrīti” vadītāja Iveta Jirgensone, projekta koordinatore, izglītības psiholoģe Diāna Putniņa, pirmsskolas izglītības skolotāja Nataļja Andrianova un skolotāja logopēde Sandra Pētersone-Bērziņa.

 

No 24. līdz 26. aprīlim PII "Zeltrīti" uzņēma viesos Itālijas Pinerolo pilsētas izglītības iestādes “Istituto Comprensivo Pinerolo II” direktori un četras pedagoģes, kuras vēroja Mārupes novada pedagogu darbu sava Erasmus+ projekta Nr.2023-1-IT02-KA122-SCH-000140866 NaturalMENTE... Europa! ietvaros. Sadarbība izveidojās, atrodot sadarbības partnerus platformā “European School Education Platform”. Īpaša interese viesiem bija par vides izglītību un Ekoskolas darbību, kurā PII “Zeltrīti” ir pietiekami liela pieredze. Itāļu kolēģes apmeklēja arī Babītes vidusskolu, kur vēroja dabaszinību stundu, un PII “Zīļuks”.

 

No 29. aprīļa līdz 2. maijam PII “Zeltrīti” Erasmus+ izglītības programmas ietvaros uzņēma viesos četras izglītības darbinieces no Piejūras Šarantas (Charente-Maritime Cité) departamenta Francijā, Larošelas pilsētas. Divas pirmsskolas skolotājas no Žana Bārta bērnudārza Larošelā (Ecole maternelle Jean Bart) un divas Piejūras Šarantas Nacionālā izglītības dienesta departamenta dienestu direktorāta darbinieces ieradušās Latvijā Erasmus+ projekta Nr. 2023-1-FR01-KA121-SCH-000140749 “Dare Europe” ietvaros. Kolēģes visvairāk interesēja mūsu pieredze darbā ar audzēkņiem, kas mācās speciālajās izglītības programmās, kā arī interaktīvo tehnoloģiju pielietojums pirmsskolā. Pēdējā projekta dienā darba ēnošana notika Skultes sākumskolā un noslēguma sanāksme kopā ar Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālistiem – jauniešu centrā “Hēlijs”.

23. aprīlī Babītes PII izlaiduma grupas "Spārītes" audzēkņi devās tematiskās izziņas paplašināšanas ekskursijā uz bērnu zinātnes centru Rīgā “Tehnoananas pagrabiem”. Plašāka informācija

SKOLAS

Ēnu diena

4. aprīlī visu Mārupes novada izglītības iestāžu skolēni aktīvi piedalījās Junior Achievement Latvia Ēnu dienā, ēnojot dažādu profesiju pārstāvjus visdažādākajās darba vietās un nozarēs.

Babītes vidusskolas 10. un 11. klasēm “ēnošana” bija kā projekta darbs, kurš tika integrēts latviešu valodas un sociālo zinību stundās. Izglītojamie pirms Ēnu dienas pētīja sevi un piemeklēja sev atbilstošāko profesiju, kuru ēnot.

Pēc Ēnu dienas izglītojamie prezentēja Ēnu dienā piedzīvoto žūrijas komisijai, kuru pārstāvēja skolas administrācija un atbalsta personāla pedagogi. Ēnu dienas projekts ir ļoti palīdzošs izglītojamiem, jo tas dod iespēju ieskatīties profesiju aizkulisēs un pieņemt svarīgu karjeras plānošanas lēmumu. Izglītojamie Ēnu dienas projektu vērtē kā pozitīvu un nozīmīgu un atzīst, ka tikai esot klātesošam konkrētas profesijas ikdienā, var secināt, cik ļoti tā atšķiras no profesiju klasifikatorā sniegtās informācijas un iepriekš iedomātā. Liela daļa izglītojamo savus nākotnes plānus ir sākuši pārdomāt, izvērtējot savas patiesās intereses, vēlmes un vērtības. Izglītojamie bija devušies ēnot dažādu uzņēmumu un valsts iestāžu darbiniekus, piemēram, "Balcia Apdrošināšanas namā", Rīgas lidostā, Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari", SIA "ZZ Dats", Rīgas Dzemdību namā, Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā, VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs", Dr. Mauriņa klīnikā, SEB bankā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, Labklājības ministrijā, Ekonomikas ministrijā, Latvijas okupācijas muzejā un Stūra mājā, "Gemoss", "Latvijas Bankā" u.c.

Izglītojamiem bija unikāla iespēja vērot gan operācijas klātienē, gan lidot kopā ar "AirBaltic" pilotu, gan asistēt tirdzniecības vadītājiem, digitālā mārketinga vadītājiem, redzēt, kāda ir finanšu direktora darba ikdiena, kā notiek darbs tiesu zālēs, ministrijās un vērot daudzu citu profesiju pārstāvjus.

Konference skolēniem par mākslīgo intelektu

10. aprīlī  Mārupes Valsts ģimnāzija sadarbībā  ar Rīgas Valsts Klasisko ģimnāziju 11. klašu skolēniem organizēja konferenci “Mākslīgais intelekts – palīgs skolēnam mācībās”, kas notika Mārupes Mūzikas un mākslas skolas telpās.

Babītes vidusskolas skolniece iesaistās skolēnu vēstnešu programmā

Kopš 11. marta 11.b klases skolniece Agnese Laugale ir iesaistījusies platformas visasiespejas.lv realizētajā skolu vēstnešu programmā skolēniem “Kļūsti par jauno līderi!”. Tas ir projekts, kurā jaunietis jaunietim stāsta par daudzveidīgām iespējām, par kurām skolā bieži vien netiek runāts.

Projekts sniedz iespēju apgūt ne tikai teorētiskās zināšanas par iespējām Latvijā un pasaulē, bet arī attīstīt citas prasmes, kas varētu būt noderīgas nākotnē. Programma sastāv no divām daļām: 1. daļā no 11. līdz 13. martam notika trīs dienu apmācības, kuru laikā dalībnieki tika informēti par jauniešu iespējām Latvijā un ārzemēs, brīvprātīgo darbu utt., 2. daļā jaunieši, kuri beiguši apmācības, apmeklēs skolas, daloties savā pieredzē.

Nodarbības par investēšanu, kiberdrošību un uzņēmējdarbību: jaunietis – jaunietim

Lai veicinātu zināšanu un pieredzes pārnesi, Babītes vidusskolas 11. klašu skolēni Rainers Bortkevičs (11. a klase) un Agnese Laugale (11. b klase) SEB Skolu vēstnešu programmas ietvaros vada īslekciju ciklu par finanšu pratību saviem vienaudžiem.

Laikā no decembra līdz aprīlim Agnese Laugale skolas biedrus – 10.b.,10.c.,11.b. un 12.c. klašu skolēnus – iepazīstināja ar lekcijām “Finanšu prasība”, “Investīciju ABC” un “Uzņēmējdarbības pamati”. SEB Vēstnešu skolu programma norisinās no 2023. gada novembra līdz 2024. gada jūnijam četros posmos.

Mārupes pamatskola gatavojas svētkiem

Gaidot Mārupes pamatskolas 75 gadu jubileju, 10. aprīlī vecākiem bija iespēja piedalīties trīs meistarklasēs, radošajās darbnīcās: sveču liešanas meistarklasē skolotājas Ivetas Šteinbergas vadībā, kokā iededzināšanas meistarklasē skolotāja Aināra Špona vadībā un akvareļgleznošanas meistarklasē skolotājas Maijas Matīsas un Elitas Biržes vadībā.

Mārupes pamatskola meistarklase 1Mārupes pamatskola meistarklase 2

Mārupes pamatskola meistarklase 3

 

MPSK aprīlis meistarklase

Gaidot skolas 75 gadu jubileju un akcentējot vērtību "Izaugsme", 19. aprīlī notika interešu izglītības muzikālo kolektīvu koncerts "Mūzika ir vienīgā pasaules valoda, kas nav jātulko-dvēsele tajā runā ar dvēseli." Koncertā piedalījās skolas koklētāju ansamblis, blokflautu ansamblis skolotājas Agritas Ozoliņas vadībā, 2. - 4. Klašu koris skolotājas Kristīnes Mazures vadībā, skolas popgrupas, pirmo klašu ansamblis un 5. - 9. klašu koris skolotājas Lauras Tālbergas vadībā.

MPSK aprīlis 1MPSK aprīlis 2MPSK aprīlis 3MPSK aprīlis 4MPSK aprīlis 5

 

Gatavojamies Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem

 

Jaunmārupes pamatskolas 4. - 9. klašu koris un Babītes vidusskolas meiteņu koris “Virza” pēc dalības koru skatē ieguva iespēju piedalīties arī 2. kārtā - Latvijas izglītības iestāžu koru repertuāra pārbaudē - konkursā Zemgalē, gatavojoties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, ko īsteno Valsts izglītības satura centrs. Abi kori ieguva I pakāpes diplomus.

Konkursi un sacensības

No 3. līdz 9. aprīlim Mārupes Valsts ģimnāzijas jauktais koris “Kameus” un moderno deju grupa bija izbraukumā uz Gardas ezeru Itālijā, kur kolektīvi piedalījās X Internacionālajā pavasara festivālā “Lago di Garda”. Kolektīvi uzstājās ar saviem priekšnesumiem divu dienu garumā, kā arī piedalījās festivāla parādē, reprezentējot Latviju līdz ar citām valstīm, tai skaitā Lietuvas, Ukrainas, Rumānijas un citu valstu kolektīviem.

 

No 3. līdz 11. aprīlim Mārupes Valsts ģimnāzijas  8. - 9. klašu skolēni, darbojoties MOT Latvija programmā, šogad piedalījās sadarbībā ar "Swedbank" izsludinātajā konkursā “Sapņu diena 2024”.

 

25. aprīlī Mārupes Valsts ģimnāzijas divpadsmit 8. klašu skolēni piedalījās Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas organizētajā konkursā “STEM Challenge 2” abu skolu sadarbības programmas ietvaros, lai veicinātu skolēnos interesi par STEM jomu.

 

29. un 30. aprīlī Jauno uzņēmēju dienā GEN_E - Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu finālā piedalījās Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums "Lailo" (Laura Feodorova, Līva Bistere, Līva Pārupe (11.b2)), produkts - rotaslietas ar pārstrādāta stikla elementu.

 

Babītes vidusskolas komanda - “FIZMIX Eksperiments” pusfinālā

8. un 9. klases skolēnu komanda "BitWise" piedalījās konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfinālā, kurā, mēnesi cītīgi strādājot, skolēni iekļuva labāko 60 komandu sastāvā no visas Latvijas. Konkursā piedalījās 216 komandas, katrā komandā 5 skolēni un skolotājs. Kaut arī šoreiz neizdevās iekļūt finālā, skolēni guva jaunu pieredzi un pēc gada plāno piedalīties vēlreiz. Nokļūstot pusfinālā, komandai bija uzdots mājasdarbs - izveidot ūdens turbīnu, kas griežoties radīs elektroenerģiju. Šo turbīnu vērtēja finālā, un visām komandām bija iespēja to izmēģināt. Gan konkursa pusfināls, gan fināls notika Latvijas fizikas festivāla laikā. Festivālā bija iespēja klausīties diskusiju par STEM jomu virzību nākotnē, skolotāji varēja piedalīties meistarklasē par ideju ģenerēšanu, savukārt skolēni klausījās iedvesmas sarunu "Kāpēc jāmācās fizika?" ar Mārci Auziņu un Tāli Juhnu.

BVSK Fizmax

 

Jaunmārupes pamatskola aprīlī Mārupes, Olaines, Ķekavas un Salaspils novadu skolēnus aicināja uz vairākām olimpiādēm!

Dabaszinātņu olimpiādē “BALSS PLANĒTAI” piedalījās 7. - 9. klašu skolēnu komandas. Olimpiādes galvenais mērķi ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni par pasaulē aktuālām vides problēmām. Šī gada tēma: atbildīga attieksme pret ēdienu un ēdiena izmešanu.

JMSK Balss planētai 1

Teātra mākslas un literatūras olimpiādē dalībnieki pildīja testu, atbildēja uz jautājumiem par literatūru un teātra mākslu, izspēlēja etīdes un “dzīvās bildes”, rādot komandas darbu, improvizēja, bija ļoti radoši. Komandu kapteiņu lasīja dzeju, izmantojot dažādas emocijas. Visi dalībnieki ieguva jaunu un vērtīgu pieredzi.

JMSK Dziedi

Vizuālās mākslas olimpiādē “Krāsas un raksti” piedalījās divdesmit astoņi 2. - 3. klašu skolēni no 14 skolām.

Latvijas vēstures un sociālo zinību olimpiāde šogad sastāvēja no trim uzdevumiem divās tēmās – “Varas maiņas Latvijas teritorija 16. – 18.gs” un “Kā notiek ražošana?”.

Jaunmārupes pamatskola aprīlī notika arī vokālais konkurss mūzikā “Dziedi”, pasākuma gaisotne un priekšnesumi nesa gandarījumu, gan pedagogiem, gan izglītojamiem. Milzīgs paldies mūsu nopietnai žūrijai: Irēnai Račevskai, Diānai Kregerei un Laurai Buravcovai, ka atrada laiku ierasties un izvērtēt jaunos talantus!

JMSK Dziedi 1

10.aprīlī Mārupes pamatskolā notika konkurss "Mārupes pamatskolas Tīnis 2024". Konkursā piedalījās 5. - 9. klašu skolēni, kuri žūrijai demonstrēja savu talantu, "prāta asumu", spēlējot kahoot spēli "Zini vai mini", tika ņemts vērā arī skatītāju balsojums. Apkopojot visus rezultātus, titulu "Mārupes pamatskolas Tīnis 2024" ieguva Alise Jansone no 5.D klases.

MPSk 1MPSK 2

Babītes Mūzikas skolas audzēkņi piedalījās dažādos konkursos mūzikā un atgriezās ar godalgotām vietām no konkursiem Rēzeknē, Daugavpilī, Jelgavā, Jaunmārupē un Rojā.

21. aprīlī Rīgā norisinājās 20. vispārizglītojošo skolu volejbola turnīra “top! kauss” 2024 finālsacensības, kur kopumā piedalījās 4772 skolēni no 602 komandām un 247 skolām, pārstāvot 34 novadus un sešas valsts pilsētas. Abas Mārupes Valsts ģimnāzijas komandas demonstrēja pārliecinošu sniegumu un spēja izcīnīt augsto 15. vietu zēniem un 16. vietu meitenēm.

Mārupes novada Sporta skolas audzēkņi ar labiem rezultātiem piedalās sacensībās un izcīna godalgotas vietas taekvondo sacensībās, Latvijas jaunatnes volejbola čempionātā un Latvijas florbola čempionātā.

MNSS 1MNSS 2

 

Pedagogi mācās

23. aprīlī Mārupes Valsts ģimnāzijā viesojās Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu vadības komandas. Direktora vietnieces Andžela Sokolova un Sanita Zveja Jelgavas kolēģiem dalījās pieredzē par kolektīva iesaisti iestādes attīstības stratēģiskajā plānošanā.

26. aprīlī Mārupes Valsts ģimnāzijā viesojās Alojas vidusskolas skolotāji. Viesiem bija iespēja vērot un analizēt Mārupes Valsts ģimnāzijas skolotāju vadītās mācību stundas.

Dalība projektos

Jaunmārupes pamatskolas pārstāvji dodas uz Lietuvu projektā Erasmus+ projekta “Climate Action starts from Local Level”

No 8.  līdz 12. aprīlim notika sešu Jaunmārupes pamatskolas skolēnu un divu skolotāju došanās Erasmus+ projekta “Climate Action starts from Local Level” trešajā vizītē uz Lietuvu, Prezidento V.Adamkaus ģimnāziju pilsētā Kauņā. Projekta tikšanās mērķis ir veicināt izpratni par jautājumiem, kas saistīti ar vidi, ilgtspējīgu attīstību un klimatu, tā pārmaiņām un tikšanās tēma “Zaļā enerģija”. Skolēni šīs vizītes laikā tiek uzņemti viesģimenēs, lai tuvāk iepazītu lietuviešu kultūru un tradīcijas, veidotu sadarbību ar lietuviešu skolām.

JMSK Lietuvas vizu

No 6. līdz 14. aprīlim Mārupes Valsts ģimnāzijas 10. - 12. klašu skolēni savās ģimenēs uzņēma sešus skolēnus no Spānijas Erasmus+ projekta “Personu mobilitātes mācību nolūkos” ietvaros.

Jaunieši no Babītes vidusskolas piedalās “Erasmus+” jaunatnes apmaiņā "Journey towards a healthy life"

Laikā no  23. līdz 31. martam Rumānijā norisinājās “Erasmus+” jaunatnes apmaiņa, kurā jaunieši no Latvijas, Rumānijas, Gruzijas, Ziemeļmaķedonijas un Moldovas nedēļu mācījās par preventīvo izglītību, kā arī paši izstrādāja un vadīja darbnīcas vienaudžiem par atkarībām. Latviju šajā projektā pārstāvēja četri aktīvi jaunieši (Viviana Grigoroviča, Rebeka Lota Krūmiņa, Alise Krastiņa,  Ralfs Galuza kopā ar skolotāju Kristu Kristiānu Kristapsoni. Projekts sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām no Rumānijas Asociația Idei și Proiecte pentru Tineri Activi un biedrību no Latvijas Youth Initiative Center “Involvement for Change”.

 

Aprīlī deviņas 8. klases skolnieces no Mārupes Valsts ģimnāzijas kopā ar skolotājām devās uz Itāliju, lai piedalītos “Erasmus+” projekta “Outdoor activities for language learning” aktivitātēs (projekts Nr. 2023-1-LV01-KA121-SCH-000146857 “Personu mobilitātes mācību nolūkos”).

Projekta mērķis bija izmantot āra aktivitātes, lai veicinātu svešvalodu apguvi, tādējādi apvienojot fiziskās aktivitātes ar valodu mācīšanos svaigā gaisā. Šī metode ne tikai palīdzēja uzlabot valodu prasmes, bet arī deva iespēju izbaudīt un iepazīt Itālijas kultūru, vēsturi un tradīcijas. Plašāka informācija